ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא

כלכלת מדינת ישראל בנויה בצורה כזו שאנשים שרוצים לרכוש נכס, צריכים ברוב המקרים לקבל את עזרת הבנקים כדי לעשות זאת. כאשר אנחנו לוקחים משכנתא, שלרוב תלך איתנו יד ביד הרבה מאוד שנים, ותכלול ריבית די גבוהה, המדינה והבנק מחייבים אותנו למעשה לעשות ביטוח משכנתא שמכסה אותנו ואת הנכס, כדי לייצר כיסוי לסכום הגדול הזה, עבור הבנק.

 

מהו ביטוח משכנתא בעצם?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שהחוק בישראל מחייב כל אדם שנוטל הלוואת משכנתא מהבנקים למשכנתאות, לעשות עבור הנכס ועבור עצמו. ביטוח משכנתא למעשה מתחלק לשני סוגים של ביטוחים שונים והם: ביטוח חיים וביטוח מבנה עבור הנכס הנרכש, כאשר כל אחד מן הביטוחים הללו בא להגן למעשה על דברים שונים.

ביטוח חיים למשכנתא הוא רכיב ביטוח אשר בא להגן על גוף המימון ועל הלווים השותפים לרכישה מפני מקרה של פטירה של אחד הלווים, ולהעביר את הסכום הנותר אל הבנק כדי לכסות את עלות המשכנתא. במקרה שיש לווים נוספים, הם לא יצטרכו לשלם סכומים כפולים ומכופלים, אלא הביטוח ידאג לחלק היחסי של הלווה שנותר בחיים.

 

רוצים לקבל משכנתא בפריסה נוחה?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

החלוקה של ביטוח משכנתא

החלק השני של ביטוח משכנתא הוא ביטוח הנכס. ביטוח הנכס בא להבטיח שגם במקרה של נזק כמו בעיות בצנרת או בקירות, או אפילו במקרה של הרס ממשי של הדירה, חברת הביטוח שומרת על ערך הנכס בעיני הבנק. ביטוח משכנתא מגיע כדי לייצר הגנה הרמטית עבור הבנק, שנותן ללווה סכומים משמעותיים, שיכולים להגיע גם ל – 6 או ל – 7 ספרות, ולארוך שניים ואפילו שלושה עשורים.

אנשים עובדים קשה מאוד בשביל המשכנתא, והבנק, מבחינתו, צריך לבטח את עצמו בצורה נכונה.

 

ביטוח משכנתא מציע ללווים כיסוי מוחלט

כידוע לכולנו, החיים אינם צפויים, ולרובנו קשה עד בלתי אפשרי לחזות מתי הם יזמנו לנו הפתעות בלתי נעימות, או אסונות גדולים שישבשו לחלוטין את האיזון העדין בחיינו. לכן, הבנק חייב לייצר עבורו ערובות, אם הוא רוצה להישאר רווחי.

חשוב לזכור שהבנקים הם לא עמותות ללא מטרת רווח, ולמרות שהם גופים ממשלתיים בפיקוח, הם חייבים להיות רווחיים. ביטוח משכנתא הוא בסך הכל אחת הדרכים שמאפשרות לבנקים לקבל את כספם על מתן משכנתא, ללא קשר למצב הלווה.

 

על רכיב ביטוח החיים בתוך ביטוח משכנתא

האספקט של ביטוח החיים של ביטוח משכנתא הוא חשוב מאוד לכל אחד שרוצה להגן על עצמו ועל משפחתו בפן הכלכלי. למרות שהמדינה מחייבת את קניית הפוליסה, וכך גם הבנק, חשוב לזכור שאף אחד לא רוצה שבן או בת זוגו ישאו בעול כלכלי כפול אם, חלילה, הוא יעזוב את העולם.

יש אנשים שמגדילים ומרחיבים את פוליסת ביטוח החיים, ומשלמים יותר, וזאת בהתאם למצבם הבריאותי ואורח החיים שלהם.

 

הפרמטרים של ביטוח משכנתא

גובה התשלום בפוליסה של ביטוח משכנתא נקבע גם בהתאם לכמה פרמטרים. ראשית, אם מדובר באדם חולה, הוא יאלץ לשלם יותר מדי חודש, וכך גם לגבי מחלימים ממחלות קשות. אנשים שעוסקים בעבודות או בספורט מסוכן יידרשו לשלם יותר, וכך גם אנשים שנוטים לטייל במקומות מסוכנים יותר.

ביטוח משכנתא הוא תחום דינמי, וכדאי מאוד להבין את הנושא ולבצע סקר שוק כדי להגיע לעסקה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לכם באופן ספציפי.

 

ביטוח משכנתא – למה חשוב לשים לב?

כאשר לוקחים ביטוח משכנתא יש כמה דברים חשובים אליהם חייבים לשים לב:

  1. התשלום הוא שונה מלקוח ללקוח ובנוי ממספר רב של פרמטרים, הנוגעים לאורח חיים, היסטוריה רפואית, ומצב כלכלי ומשפחתי.
  2. ביטוח משכנתא דרך הבנק היא אפשרות, אך חשוב לשים לב לשוני הלוגיסטי שבלקיחת המשכנתא, שלא תמיד מתאים לכולם.
  3. מבחינת ביטוח נכס, הבנק יחייב את הלווה לבטח את הנכס כבר מהיום הראשון של המשכנתא. עם זאת, במקרה של דירה חדשה, הביטוח יידרש רק מיום קבלת המפתח מהקבלן.

 

ביטוח משכנתא נותן ביטחון ושקט

כאשר אנשים רוכשים לעצמם ביטוח משכנתא הם צריכים להיות כנים עם עצמם לגבי סוג הפעילות שהם מבצעים ביום יום, סוג העבודה, האינטנסיביות של החיים, וכן אלמנטים בריאותיים כמו היסטוריה רפואית, הנטייה למחלות והיכולת הכלכלית של המשפחה באם ישארו בלעדיכם.

ביטוח חיים הוא לא דבר שכיף או נוח לעשות, ובסופו של דבר, מדובר שכסף שאתם מוציאים, מרצונכם, כל עוד אתם נשארים בחיים, אך ביטוח חיים כחלק מביטוח משכנתא הוא כזה שנותן ביטחון ושקט לקראת העתיד.

 

ביטוח משכנתא הוא דרך נוספת לשמור על הנכס שרכשתם

בהרבה מקרים, אדם ללא נכסים, אך עם התחייבויות וחובות, נפטר ומותיר את משפחתו עם מכה כלכלית לא פשוטה, ולעיתים אף חסרת מענה, שכן הוא אינו רכש ביטוח חיים, כי לא ניסה לקנות נכס. כדי להימנע ממצב כזה, יש לעשות ביטוח חיים, ולהיות מעט יותר רגועים לגבי עתיד המשפחה והרווחה שלה, גם בימים קשים יותר, וגם אם אין נכס שצריך לשלם על עצמו.

חשוב לזכור כי הביטוח נעשה מפני שגם אנשים בריאים בגילאים צעירים נתקלים במחלות ונקלעים לתאונות בצורה פתאומית. לכן, ביטוח משכנתא לא רק שומר על הנכס, אלא נותן עוד אלמנט של ביטחון כלכלי למשפחה. זה חשוב במיוחד כאשר אנשים חיים את החיים על הקצה, מטיילים ומסתכנים, ולכן הם צריכים להיות סמוכים ובטוחים שהם מכוסים מכל הכיוונים.

 

החובה לעשות ביטוח משכנתא פוטרת אתכם מדילמה

הצורך של הבנק והמדינה בקניית ביטוח משכנתא למעשה פוטר הרבה אנשים מדילמה לא פשוטה. ביטוח חיים וביטוח נכס אלה דברים חשובים מאוד, שכדאי מאוד שיהיו לכל אחד. אף אחד לא אוהב לזרוק כסף ולשלם על ביטוחים, אך יש מקרים, בדיוק כמו קניית נכס, שזה פשוט מתבקש ונדרש.

עם זאת, חשוב מאוד לא לקבל כל גזירה בהכנעה, ויש לבצע חיפוש אקטיבי אחרי הפוליסה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם, בין אם היא נמצאת בחברות הביטוח ובין אם האופציה הפנים בנקאית היא זו שמתאימה לכם ביותר.

ביטוח משכנתא ניתן לבצע גם דרך חברות הביטוח הגדולות והמוכרות, גם דרך חברות קטנות יותר, וגם דרך הבנקים.

ככלל, ביטוח משכנתא שנרכש דרך הבנק הוא מעט מורכב יותר לעומת ביטוח משכנתא שרוכשים דרך חברת ביטוח, בכך שהוא דורש את הביטוח מהיום הראשון של הפעלת המשכנתא, אך יהיה ניתן להפעיל אותו בחלקים שונים.

ביטוח משכנתא נחלק לשני ביטוחים שונים והם: ביטוח חיים וביטוח לנכס.

ביטוח משכנתא מתחייב על פי החוק בישראל משום שזוהי דרכו של הבנק למשכנתאות להבטיח כי ההלוואה תוחזר לו גם אם הלווה ילך לעולמו וגם אם לנכס המשועבד יגרם נזק. כמו כן, ביטוח משכנתא בא להגן גם על הלווים מפני אובדן הנכס במצב בו המפרנס העיקרי במשפחה נפטר לפני שההלוואה נפרעה במלואה.

מה קורה כשהלווה נפטר?

ביטוח חיים הוא אחד השלבים הכי חשובים בתהליך המשכנתא. הוא קריטי ויש סיבה טוב שהבנק מחייב אתכם לעשות אותו כחלק מביטוח המשכנתא. אבל רגע, מה

קרא עוד »
מחזור ביטוח משכנתא

במידה והינכם כבר מבוטחים על המשכנתא שלכם ואתם תוהים אם ישנה דרך לשינוי תנאי הפוליסה הגעתם למקום הנכון. לא רק שניתן למחזר משכנתא, אלא במקרים

קרא עוד »
מחשבון ביטוח משכנתא

הגעתם לשלב בתהליך המשכנתא בו הסבירו לכם כי אתם חייבים במסגרת התהליך לבטח את עצמכם מפני מצב בו לא תוכלו או לא ישתלם לכם להחזיר

קרא עוד »
השוואת ביטוחי משכנתא

אם חשבתם שכאשר הבנק מציע לכם שירותי ביטוח למשכנתא התהליך יסתיים ועליכם רק להסכים אז תחשבו שוב. אמנם יש לכם את האפשרות לעשות את הביטוח

קרא עוד »
ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הינו מרכיב בסיסי מביטוח המשכנתא אותו אתם מחויבים לעשות על ידי הבנק כחלק מתהליך לקיחת המשכנתא שרובם המוחלט של אזרחי ישראל יצטרכו

קרא עוד »
תביעת ביטוח משכנתא

אתם משלמים ביטוח משכנתא וביטוח חיים מדי חודש כבר תקופה ארוכה ואף על פי שלא ראיתם את זה מגיע, הגיע העת לממש את הביטוח. במידה

קרא עוד »
איך לחסוך בביטוח משכנתא

החלום הישראלי המקביל לחלום האמריקאי הוא קניית דירה, אחת המשימות הקשות ביותר שניצבים בפנייה בעיקר זוגות צעירים הרוצים להתחיל את חייהם החדשים. אם סוף סוף

קרא עוד »