הגדלת משכנתא

הגדלת משכנתא
הגדלת משכנתא

המהות של משכנתא היא התחייבות כלכלית ארוכת טווח, שיכולה להתארך גם לכדי 20 ואפילו 30 שנים. מרבית האנשים בישראל זקוקים למשכנתא כדי לקנות נכסים, ומשלמים את ההחזרים הגבוהים לבנק, כי פשוט אין אלטרנטיבה.

ההתחייבות ארוכת הטווח היא בעייתית, כי קשה מאוד לדעת מה יהיה בעוד 10 או 20 שנים, ולכן, הבנק דואג לבטח את עצמו בכל מיני דרכים. עם זאת, חוסר הוודאות יכול לגרום לכך שאנשים יצטרכו לבצע גם הגדלת משכנתא בגלל כל מיני סיבות, שקורות עם השנים.

 

מהי הגדלת משכנתא

הגדלת משכנתא מהווה תוספת למשכנתא הנוכחית אותה אנשים משלמים, וזאת בגלל צורך בסכום כסף משמעותי נוסף לביצוע רכישה של מוצר או שירות. אנשים מבצעים הגדלת משכנתא בגלל הצורך בשיפוץ מסיבי של הבית, סיוע לילדים, קנייה של רכב גדול, השקעה בעסק, או חלילה צורך במזומן בגלל ענייני בריאות.

הצורך בכספים הוא לעיתים בלתי צפוי, ולעיתים צפוי יותר ובכל מקרה, מצריך היערכות מחודשת לגבי המשכנתא בפרט וכל הנושא הפיננסי בבית בכלל.

 

רוצים לקבל משכנתא אבל לא יודעים כיצד לפעול?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

חשוב להכיר את הדרכים השונות לביצוע הגדלת משכנתא

ישנן שתי דרכים עיקריות לבצע הגדלת משכנתא בצורה נכונה:

  1. תוספת למשכנתא קיימת – הוספת סכום למשכנתא הקיימת, במסלול דומה, או במסלולים דומים, ותוספת להחזר החודשי הקבוע או המשתנה של הלווה. מדובר בדרך פשוטה יחסית, אך לא תמיד אידיאלית.
  2. מחזור משכנתא – ארגון כללי של המשכנתא מחדש, תוך כדי שינוי וארגון מחדש של המסלולים, התלות במדדים והריביות. מדובר בדרך העדיפה בהוספת סכומים למשכנתא, אך גם המורכבת יותר.

 

מהם היתרונות של הגדלת משכנתא?

הגדלת משכנתא מגיעה עם כמה יתרונות משמעותיים וכדאי מאוד להכיר אותם. לרוב, תקבלו הלוואה בתנאים נוחים, שכן לא מדובר בסכומים משמעותיים כמו המשכנתא עצמה, אלא בסכומים נוחים יותר. עדיין תצטרכו לשלם ריביות, אך הן יהיו קטנות באופן יחסית למשכנתא.

התנאים של הסכומים הנלקחים בהגדלת המשכנתא יהיו נוחים יותר להחזר, שכן אפשר לשחק עם המסלולים בצורה חופשית יותר, לבטח אם יש יכולות כלכליות מבוססות. בנוסף, הבנקים יהיו יותר גמישים ויאפשרו לכם תוכניות החזר לפי בקשתכם, כל עוד לא חוצים קווים אדומים בבקשות מהבנק.

 

על הבירוקרטיה הכרוכה בהגדלת משכנתא

הנושא של הגדלת משכנתא דרך הבנק הוא אינו פשוט ומצריך, כמובן, בירוקרטיה והמון לוגיסטיקה. בנוסף, יש הגבלות חוקתיות מובנות בנושא הגדלת משכנתא, בהן צריכים לעמוד. המגבלות כוללות גבול עליון למשכנתא על נכס קיים, שהוא 70 אחוזים מערך הנכס.

לכן, חשוב מאוד לראות האם הסכומים מספיקים, או מנגד, אם הם לא גבוהים מדי. בתוך כך, הנושא ייבדק בצורה מקיפה על ידי הבנקים, עם רשת חדשה של ערובות ובטחונות, אשר יאפשרו לבנק לקבל את כספו בחזרה בתום התקופה.

 

הגדלת משכנתא בתקופה של אי וודאות כלכלית

הדירוג האישי שלכם בתור לקוחות בנקים הוא חשוב מאוד בנושא הגדלת משכנתא או פעולות דומות. אנשים עם רקורד נקי לא יתקשו לקבל את הסכומים שיבקשו במסגרת הניתן, אך אנשים עם דירוג בעייתי יכולים להיתקל בסירוב, וזאת גם אם ברשותם משכנתא קיימת.

במצב הכלכלי כיום, הבנקים לא ממהרים לעזור לאנשים עם כסף נזיל, גם אם כל הערובות והבטחונות נמצאים, שכן הקורונה יצרה מצב של אי ודאות כלכלית, שמשפיעה על מגוון רחב של אספקטים.

 

כיצד לנצל את הכוח הצרכני בהגדלת משכנתא?

אחד המרכיבים החשובים בנושא של הגדלת משכנתא הוא עניין הכח הצרכני. במידה שמבצעים הגדלת משכנתא, ישנה מוגבלות להישאר עם אותו בנק שנתן לכם את המשכנתא הראשונה שלכם. אם מבצעים מחזור משכנתא, אפשר לנסות ולעשות סקר שוק בין הבנקים השונים ואף לבחון את הנושא של הלוואה חוץ בנקאית ובכך, אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף.

הצעות מבנקים נוספים הן חשובות מאוד, ואסור ללכת בעיוורון מוחלט אחרי הבנק שמחזיק בחשבון הקבוע שלכם ובמשכנתא שאתם משלמים.

 

מי יכול לסייע לי להחליט האם הגדלת משכנתא כדאית עבורי?

הדבר החשוב ביותר בכל הנושא של הגדלת משכנתא הוא הבדיקה המקדימה. באופן כללי, בנושא המשכנתא, חשוב להישאר עם היד על הדופק ולראות מה אפשר לשפר ולשדרג. האם אפשר לסגור חלק מהמסלולים? האם אפשר להעביר את המשכנתא לתנאים טובים יותר ועוד.

כאשר מגיע הצורך בביצוע הגדלת משכנתא, יש לנסות לבחון את כל החלופות ולדעת לקחת החלטה מושכלת שתעזור לכם בהמשך הדרך. יועץ משכנתאות הוא הכתובת עבורכם במידה ואתם שוקלים להגדיל את המשכנתא שלכם.

 

על הערך של יועץ משכנתאות בהגדלת משכנתא ובכלל

כדי לבצע הגדלת משכנתא בצורה הנכונה והטובה ביותר, שווה לשקול עבודה עם יועץ משכנתאות. יועצי המשכנתאות ואנשי המקצוע בנושא הפיננסים אמנם עולים כסף, אך מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה. אותם אנשים יעזרו לכם לבצע את ההליכים הלוגיסטיים ובתוך כך, לחסוך לכם סכומי כסף גדולים מאוד בראייה כללית.

חשוב מאוד לעבוד עם אנשים שסומכים עליהם ויודעים שהם מסוגלים לבצע עבודת מחקר ועבודה טכנית בצורה מקיפה ונכונה.

 

הגדלת משכנתא מתוך חשיבה כלכלית נכונה

חשיבה כלכלית עתידית היא יכולת שקיימת רק אצל מעטים ואצל אנשים שמבינים את ערך הכסף. הגדלת משכנתא היא משהו שעל פניו, לא כיף או נוח לעשות, ובחלק מהמקרים מדובר בהוצאות בלתי פרופורציונליות בהפתעה. עם זאת, הגדלת משכנתא בצורה נכונה יכולה להועיל מאוד ולהוציא אנשים מהנונשלנטיות של התשלום החודשי, אל עבר תנאי הלוואה טובים יותר, שיכולים להפוך לחיסכון גדול בשנים הקרובות.

 

איך לבצע הגדלת משכנתא בצורה נכונה

הנושא של הגדלת משכנתא הוא נושא מעניין עם השלכות רבות על הכלכלה במשק הבית. הוא נושא שחייבים לשקול, גם אם ההוצאה המפתיעה היא קטנה באופן יחסי. הנושא יכול להתגלגל אל עבר ייעוץ נכון ומחזור משכנתא שיחסוך לכם הרבה מאוד כסף עם הזמן. גם אם מבצעים הגדלת משכנתא בצורה ייעודית, צריך לעשות זאת בתנאים הנכונים ולאחר משא ומתן מול הגורמים הרשמיים. זהו לא נושא להיבהל ממנו, רק צריך לנהל אותו נכון.

הגדלת משכנתא נועדה לספק תמיכה כלכלית כאשר עולה הצורך בהון זמין לרכישות גדולות ובלתי צפויות, וכן עבור מהלכים מתוכננים שכרוכים בהוצאות גדולות, כמו שיפוץ גדול בבית, חתונה לילדים, רכישה של רכב יקר, השקעה בעסק, ובמקרים פחות נעימים תמיכה כלכלית בצרכים רפואיים וסיעודיים.

הגבול העליון למשכנתא על נכס קיים, הוא 70 אחוז מערכו של הנכס וזהו גם אחוז המימון המרבי שניתן לקבל בהגדלת משכנתא.

שיעור הריביות במשק הן פקטור חשוב שיש לבחון כששוקלים ליזום הגדלת משכנתא ובאיזה נפח כדאי להגדיל את ההלוואה. יש להסתכל על מצב הריבית ביום שלקחתם את המשכנתא, את מצב הריבית היום, ולבחון את התשלום לפי מסלולים.

אם הריבית עלתה בצורה משמעותית, הגדלת משכנתא לא תמיד משתלמת, אך אם הריבית ירדה, זהו כנראה תזמון מוצלח יותר לביצוע הגדלת משכנתא.

הגדלת משכנתא לכיסוי חובות

הגדלת משכנתא פירושה נטילת תוספת להלוואת המשכנתא הקיימת שאותה הלווה משלם. בדרך כלל הגדלת משכנתא תתבצע כאשר עולה הצורך בסכומי כסף גדולים לשם רכישה של

קרא עוד »
3 סיבות להגדלת משכנתא

משכנתא מעצם מהותה מהווה התחייבות פיננסית לטווח הארוך, שעלולה אף להתארך וללוות אתכם במשך שארית חייכם. רוב תושבי ישראל יזדקקו להלוואת משכנתא בשלב כזה או

קרא עוד »
התנאים להגדלת המשכנתא

הגדלת משכנתא מהווה כלי עיקרי לנטילת הלוואה בתנאים נוחים. אולם, לשם קבלת הגדלת המשכנתא, בפועל מתבצע מחזור משכנתא. לשם קבלת אישור לביצוע הפעולה האמורה, עולות

קרא עוד »
מהי תקרת המשכנתא?

בין תפקידיו השונים, מהווה בנק ישראל מפקח על הבנקים, אשר מוודא כי הלוואות המשכנתא אינן חונקות את הציבור הרחב. משכך, לעניין המשכנתאות, נקבעו מספר תקרות

קרא עוד »
מהו תהליך הגדלת משכנתא?

תהליך הגדלת משכנתא הוא תת מקרה של מחזור משכנתא, מאפשר לנוטלי משכנתאות שונים להגדיל את שיעור ההחזר החודשי, תוך הפחתת הריבית המשולמת, הנקבעת לאור תקופת

קרא עוד »