הלוואה בנקאית

תוכן עניינים
הלוואה בנקאית
הלוואה בנקאית

משכנתא היא סוג של הלוואה בנקאית גדולה במיוחד, אבל יש לא מעט הבדלים בין משכנתא לבין הלוואה בנקאית "רגילה". ההבדל העיקרי טמון בכך, שהלוואת משכנתא ניתנת כנגד שיעבוד של נכס ולכן גם נחשבת בטוחה יותר עבור הבנק, מוצעת לתקופה ארוכה הרבה יותר, בריבית נמוכה יחסית.

בנוסף, הלוואות משכנתא על ידי הבנקים כפופות להוראות בנק ישראל בתנאים שונים, שמטרתם להגן על הלווה ועל הבנק המלווה, בניגוד להלוואה רגילה. אז מהי הלוואה בנקאית? איך היא קשורה למשכנתא ומה ההבדל בין השתיים?

 

הלוואה בנקאית מול משכנתא

משכנתא היא סוג של הלוואה, אבל הלוואה בנקאית ניתנת פעמים רבות ללא ביטחונות, או ביטוחים, או שעבוד של נכס. במילים אחרות – הבנק לוקח סיכון גדול יחסית, כאשר הוא מספק ללקוחותיו הלוואות רגילות. משכנתא, מנגד, גם היא סוג של הלוואה בנקאית, אבל היא גדולה מאוד בדרך כלל, היא ניתנת לפרק זמן ארוך מאוד והיא מחייבת את הבנק לבדוק את יכולת ההחזר של הלווה, לקבל בטחונות ולשעבד את הנכס.

משום כך, למרות שמדובר על הלוואה גדולה מאוד, עם פוטנציאל סיכון גבוה עבור הבנק, זוהי הלוואה מגובה בביטחונות רבים ולכן נחשבת בטוחה יחסית.

 

רוצים לקבל משכנתא בתנאים מעולים?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

האם כדאי לקחת הלוואה בנקאית?

קבלת הלוואה בנקאית מלווה בדרך כלל בהליך קצר ומהיר. לעיתים קרובות אפילו לא צריך לדבר עם נציגי הבנק כדי לקבל הלוואה בנקאית. מספיק ללחוץ על הכפתור המתאים באפליקציה והכסף נכנס מייד לחשבון.

יחד עם זאת, נהוג לשקול היטב את כדאיות הפעולה, שכן מדובר על התחייבות ארוכת טווח ויקרה מול הבנק, אשר לעיתים קרובות אינה פותרת את הבעיה, אלא מאפשרת ללווים להעמיק את הבור הכלכלי אליו נכנסו.

 

מתי בכל זאת כדאי לקחת הלוואה בנקאית?

ניתן לקחת הלוואה בנקאית לכל מטרה, אם החשבון שלכם עומד בקריטריונים מסוימים.

יחד עם זאת, יש הגדרות ברורות להלוואה בריאה, או מבריאה, לעומת הלוואה בנקאית מסוכנת:

  • הלוואה לצורך צמיחה כלכלית, כמו השקעה בעסק.
  • הלוואה לצורך כיסוי המינוס, כדי להקטין את תשלומי הריבית, בתנאי שהיא מגובה בשינוי הרגלי צריכה כדי לא לחזור למינוס.
  • הלוואה לצורך לימודים, כדי לשפר את יכולות ההתפרנסות ולחזק את המצב הכלכלי.
  • ניתן גם לקחת הלוואה לכל מטרה אחרת, אך חשוב לשקול היטב את ההשלכות ולוודא כי יש בידכם את היכולת להחזיר את ההלוואה בלי לשקוע בחובות נוספים.

 

מתי כדאי לשקול נטילת משכנתא?

רוב האוכלוסייה לא מסוגלת לממן רכישה גדולה, כמו רכישת של נכס למגורים, להשקעה, או לצרכים עסקיים. משכנתא מאפשרת ללווים לקבל הלוואה בנקאית  בריבית נוחה, עם פריסה ארוכת טווח של ההחזרים.

למי שמסוגל לעמוד בתנאים של הון עצמי מספיק ויכולת עמידה בתשלומים החודשיים, הלוואת משכנתא יכולה לתת מענה לצורך הבסיסי ברכישת נדל"ן, הנחשב להשקעה המשתלמת והנפוצה ביותר בחלקים שונים של העולם ובישראל בפרט.

 

לקיחת משכנתא למטרות שונות – הלוואה לכל מטרה

אמנם נהוג לקחת משכנתא לצורך רכישת נדל"ן, אך למעשה משכנתא היא הלוואה בנקאי, אותה ניתן לבקש גם עבור מטרות אחרות.

כמו בכל משכנתא, גם הלוואה לכל מטרה מצריכה שיעבוד נכס והוכחת יכולת החזר התשלומים החודשיים, אבל ניתן להשתמש בה לצרכים שונים, כמו רכישת נכס להשקעה, נוסף על נכס קיים, מימון פרויקט שיפוצים שיעלה את ערך הנכס שלכם, מימון לימודים גבוהים ועוד.

להוג לקחת הלוואה מסוג זה לתקופה ארוכה של 6 שנים לפחות ולקבוע מסלול פירעון מתוך מגוון רחב של מסלולים, בהתאמה אישית ולפי תנאי הבנק.

 

האינטרס של הבנקים במתן הלוואות

הלוואות בנקאיות הן אחד מהמוצרים המובילים, המכניסים ביותר של הבנקים. בתור גופים שלא מייצרים מוצרים פיזיים, אלא מוצרים פיננסיים, יש לבנקים אינטרס מובהק למכור לכם הלוואות. תמורת הסכומים שאתם לווים, הבנקים מרוויחים ריביות גבוהות ומספקים לעצמם רווחים גבוהים באופן קבוע.

יחד עם זאת, יש לזכור כי הלוואות בנקאיות לא תמיד מיטיבות אתכם לטווח הארוך ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו במשנה זהירות.

כך למשל, במקרים שבהם אתם רוצים לקחת הלוואה לצורך סגירת מינוס, אבל בלי לערוך שינוי של ממש באורחות החיים שלכם, אתם עלולים להכניס את עצמכם לבור פיננסי ללא תחתית, כאשר המינוס יגדל שוב ואתם תצטרכו לקחת עוד הלוואה כדי לסגור אותו וחוזר חלילה.

משכנתא היא למעשה סוג של הלוואה בנקאית – הלוואה כספית המתקבלת על ידי הבנק, לרוב הבנק שבו מנוהל החשבון שלכם. יחד עם זאת, בניגוד להלוואה רגילה, הניתנת לרוב ללא תנאים מיוחדים, משכנתא ניתנת רק לאחר שעבוד של נכס והוכחת יכולת פירעון התשלומים החודשיים.

לקיחת הלוואה בנקאית מומלצת רק במקרים בהם היא משרתת את הצרכים שלכם לטווח ארוך, כמו למשל לצורך השקעה, לצורך סגירת המינוס, בתנאי שזו מלווה בשינוי הרגלי צריכה, כדי להימנע מיצירת מינוס נוסף וכן הלאה.

יש לא מעט גופים חוץ בנקאיים המציעים הלוואות משתלמות, אשר כדאי לבחון היטב את התנאים שהם מציעים ולהשוות לתנאים שהבנק מציע. יחד עם זאת, יש להיזהר בנטילת הלוואות מגוף חוץ בנקאי המשתייך לשוק האפור, אשר מציעים ריביות גבוהות במיוחד, תנאים בעייתיים ואשר נוטים לגרום להסתבכויות של הלווים.

כל מי שבטוח, כי ההלוואה יכולה לעזור לו בטווח הארוך לשפר את מצבו הכלכלי, אשר בדק אצל גופים חוץ בנקאיים ומצא כי הבנק מציע תנאים טובים יותר, כל מי שמאמין כי הלוואה בנקאית יכולה לעזור לו לשפר את חייו בטווח הארוך, על ידי מימון לימודים למשל, רכישת רכב לצורכי עבודה וכן הלאה.

יועץ המשכנתאות שלנו
משכנתא טיל - לוגו

מחפשים ייעוץ משכנתאות?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בטיל.

כתבות נוספות בנושא
איחוד חובות

איחוד חובות הוא הליך מקובל בלשכות הוצל"פ בישראל. במסגרת איחוד חובות, מאחדים את כלל החובות של אותו אדם, בכל הלשכות

קרא עוד »
שתפו אותנו