הלוואות

הלוואות
הלוואות

קניית דירה בישראל היא השאיפה של מרבית המשפחות הצעירות בארץ, והיא מהווה פעולה שיכולה להיות רלוונטית למעשה לכל אחד – החל מרווקים, זוגות לא נשואים, אנשים מבוגרים ועד משקיעי נדל"ן. ברוב המוחלט של המקרים, ולאור יוקר המחייה ומצב הנדל"ן בישראל, אנשים לא יכולים לקנות דירה לבד, וזקוקים לתמיכה כלכלית.

את העזרה הזו יכולים לקבל בכמה דרכים, וזה כולל הלוואות לרכישת דירה הנקראות משכנתאות, אודותיהן נסביר בפרוטרוט בשורות הבאות.

 

על הלוואות לרכישת דירה ככורח

אנשים אשר רוצים לקנות דירה בישראל מתחלקים לכמה קטגוריות. ראשית, ישנם אנשים שיורשים דירות, או אמידים מספיק כדי לא להצטרך הלוואה. זהו כמובן המצב האידיאלי, אך לא משקף את המעמד של הישראלי הממוצע, אפילו זה שרוצה לקנות בית בפריפריה.

מרבית האנשים יזדקקו לקחת הלוואות לרכישת דירה וכדי להשיג זאת, יצטרכו ראשית להשיג את ההון הראשוני. חלק מהאנשים יזדקקו לעזרת ההורים והמשפחה כדי להגיע בכלל לסכום הראשוני, ובכל מקרה, הצורך בהלוואות הוא גורף וכולל את מרבית מחפשי הדירות בישראל.

 

רוצים לקבל משכנתא כמו שתמיד חלמתם?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

הלוואות לרכישה דירה בבנקים

הלוואות לרכישת דירה אפשר למצוא, כמובן, בכל בנק בישראל. נושא המשכנתאות הוא הרווחי ביותר עבור הבנקים בישראל, והם יודעים זאת היטב. הבנקים משקיעים רבות בפרסום בנושא המשכנתאות, ויודעים לייצר רווח, אך גם תחרותיות שתעזור להם להתגבר על האופציות האחרות בשוק. מרבית האנשים ילכו לבקש משכנתא מהבנק שלהם, אך הם לא יודעים שישנן אופציות נוספות ששווה לבדוק, כולל בבנקים אחרים.

 

מדוע חשוב להכיר את שוק המשכנתאות לעומק כשבוחנים הלוואות לרכישת דירה

כאשר מחפשים אחר הלוואות לרכישת דירה שווה להכיר את שוק המשכנתאות לעומק. מעבר לעובדה שכל בנק כולל מחלקת משכנתאות משודרגת, גם האופציה של משכנתא חוץ בנקאית קיימת. יש הרבה חברות וגופים גדולים שמעניקים הלוואות לאנשים פרטיים, ולבטח לגופים עסקיים אחרים, וזוהי אופציה ששווה לשקול.

הכוח הצרכני הוא אלמנט חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון, והעדיפות היא להיפגש עם כל הגורמים המלווים ואפילו לקחת יועץ משכנתאות שיעזור לכם לקחת את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם.

 

איך ניתן להשיג תנאים אטרקטיביים כשלוקחים הלוואות לרכישת דירה?

משכנתא מהווה התחייבות כלכלית להרבה מאוד שנים ברוב המקרים, ולכן, יש לעשות את המירב כדי לייצר תנאים איכותיים. אנשים לרוב זקוקים לקחת הלוואות לרכישת דירה שמהוות כ – 60 או 70 אחוז מערך הדירה, ולכן, גובי ההלוואה יכול להגיע למיליוני שקלים בסוג של היום. כתוצאה מכך, חשוב מאוד לבצע את סקר השוק הרלוונטי, להתמקח על התנאים של המשכנתא ולבנות מסלול משכנתא נוח ותואם מציאות, שיהיה אידיאלי עבורכם.

 

איזה סיוע מקצועי ניתן לקבל בנושא של הלוואות לרכישת דירה?

למרות שלעיתים נראה שהריביות על הלוואות בבנקים הן גבוהות וכי המסלולים לא מסודרים בצורה נכונה, רוב האנשים בוחרים לקחת הלוואת משכנתא בנקאית, כי הוא בוחרים בשקט נפשי על פני הרפתקאות, כשזה נוגע לסכום חודשי גבוה שהם צריכים לשלם בכל חודש.

גם כאן, חשוב לא ללכת רק לבנק שלכם, אלא לבחון את התנאים של כל הבנקים ולהיעזר ביועץ משכנתאות ובקשרים שלו, כדי לנסות להשיג מסלולים מותאמים ואיכותיים יותר לכם, גם אם מדובר בבנק המתחרה לזה שבו החשבון שלכם נמצא.

 

הלוואות בנקאיות לעומת הלוואות חוץ בנקאיות: הבחירה בין ביטחון להרפתקה כלכלית

האלטרנטיבה למשכנתא דרך היא הבנק היא כמובן הלוואות לרכישת דירה באופן חוץ בנקאי. משכנתא חוץ בנקאית היא אפשרות עבור הרבה אנשים, ואף אפשר להשיג אותה בתנאים טובים במיוחד, אך לרוב, כאשר אנשים צריכים להתחייב לתקופה של יותר מעשור או שניים, הם מעדיפים ללכת בדרך הבטוחה.

אם המשכנתא שאתם צריכים היא קטנה, וקצרת מועד באופן יחסי, האופציה של הלוואות לרכישת דירה באופן חוץ בנקאי יכולה לקרוץ לכם מאוד.

 

המבנים השונים של הלוואות לרכישת דירה

מבנה המשכנתא הוא משתנה מלקוח ללקוח, וזה תלוי סיטואציה. הבנקים יעזרו כמובן לאנשים בהם הם בטוחים שיקבלו את הכסף בחזרה בצורה עקבית לאורך זמן. מנגד, המלווים מקשים על אנשים עם הכנסה לא עקבית, לא יציבה, או כאלו שאין להם גב כלכלי. בכל מקרה, הלווה מבטח את עצמו עם ביטוחים שונים ויכול גם להשתלט על הבית במידת הצורך, אך אף אחד לא רוצה להגיע לשם וכל אחד צריך לקנות נכס ריאלי מבחינתו.

 

במה נבדלות הלוואות שונות לרכישת נכס למגורים?

המשכנתאות בנויות לרוב מכמה מסלולים שונים, שמבדילים בין הקרן (הסכום הנלווה) לריבית (הרווח הנקי של המלווה). הריביות משתנות בין מסלול למסלול, ויש חשיבות גם למדדים כלכליים שונים, כך שלא מדובר בסכום פיקס אותו צריך להחזיר. חשוב לשים לב לאפשרות לסגור ולכסות חלק מהמסלולים תוך כדי תנועה, או אפילו לבצע מחזור משכנתא, כדי להשיג תנאים יותר מאותה נקודת זמן והלאה.

 

על המורכבות של הלוואות לרכישת דירה

הלוואות לרכישת דירה לא ניתנות כלאחר יד. הלווה צריך להשיג ערבויות, בטחונות, לחתום על מסמכים ולחשוף את מצבו הכלכלי בעבר, בעתיד ובהווה. כמובן שלכל פעולה כלכלית יש חשיבות ולכן, חשוב לא להיכנס למינוס גם כרווקים, כדי לא להקשות על תנאי המשכנתא בעתיד. לכל בנק יש דירוג ללקוחות שלו, והשאיפה היא להישאר בדירוג הגבוה ביותר כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר כאשר לוקחים משכנתא.

 

מדוע חשוב לעקוב אחר שינויים בשוק ולהתייעץ עם מומחה משכנתאות באופן תקופתי

משכנתא היא עול כלכלי המכביד בשגרה על מרבית המשפחות, אשר מוציאות אלפי שקלים בחודש בצורה עקבית. לאורך שנים גם אם התנאים של המשכנתא טובים, לרוב מחזירים 20 עד 30 אחוזים יותר מהסכום שנלקח מלכתחילה.

לכן, חשוב מאוד להישאר עם היד על הדופק, לבצע פעולות חכמות, לשקול מחזור משכנתא או סגירה של אחד המסלולים כבר בשנים הראשונות, ולראות איך אפשר להקל ולשדרג את החיים שלכם ושל המשפחה שלכם בשנים הקרובות.

 

הלוואות לרכישת דירה כצומת מרכזית בחיים

לקיחת הלוואות לרכישת דירה הן מהווה את הצומת הכלכלית המרכזית בחיים של כל אחד מאיתנו. צריך לדעת להתנהל איתן נכון, לבחון את כל האופציות, ולראות כיצד אפשר למקסם את התנאים כדי להרוויח בגדול. בין אם מדובר באופציה הבנקאית או באופציה החוץ בנקאית, חשוב להתמקח, להיעזר באנשי מקצוע, ולדעת שצריך להישאר עם היד על הדופק לאורך כל התקופה, כדי לבצע התאמות שיתאימו לכם מבחינה כלכלית.

כיום ניתן לפנות לקבלת הלוואות לקניית דירה, להקמת עסקים או לכל צורך אחר הן לבנקים המסחריים, והן למגוון גופי מימון חוץ בנקאיים, כמו הקרן בערבות המדינה, הקרן של הסוכנות היהודית, הקרן לעסקים קטנים של בנק הפועלים, משקיעים פרטיים ומוסדיים וכן הלאה.

היתרון בלקיחת הלוואות לרכישת דירה דרך הבנקים היא ביטחון. בנקים הם גופים בפיקוח ממשלתי, ולכן הם יציבים יותר מאפשרויות אחרות.

בממוצע, הלוואות לרכישת דירה הנפרשות על פני תקופת החזר של 20 שנים ויותר, יכולות לעלות לאנשים בסכומים של כמה מאות אלפי שקלים.

ניתן לקבל הלוואה לרכישת נכסי נדל"ן עבור רכישה של דירה או בית, אבל גם כנגד נכסי נדל"ן מסחריים, חקלאיים, או נדל"ן בחו"ל.

הלוואות למסורבים

כמעט כל אדם נזקק למימון בשלב מסוים בחייו. זה יכול להיות לצורך קניית נכס, פתיחת עסק, או השקעה כלשהי, אבל הכתובת הראשונה היא תמיד הבנק

קרא עוד »
איחוד חובות

איחוד חובות הוא הליך מקובל בלשכות הוצל"פ בישראל. במסגרת איחוד חובות, מאחדים את כלל החובות של אותו אדם, בכל הלשכות השונות, לתוך תיק אחד, אותו

קרא עוד »
הלוואה סמוכה למשכנתא

הלוואה סמוכה למשכנתא, נקראת בפי הבנקים גם "הלוואת הצטרפות" שכן הם מציעים אותה לעיתים קרובות ללקוחות חדשים, בתור "בונוס" על ההצטרפות. זוהי הלוואה שנויה במחלוקת

קרא עוד »
מהו תהליך של איחוד הלוואות?

מספרם של משקי הבית בישראל, אשר מתמודדים עם ריבוי הלוואות חונקות ומתישות, הולך וגדל. תהליך איחוד הלוואות מאפשר לאנשים אלה לאחד את כלל הלוואות אלה,

קרא עוד »
איחוד הלוואות כנגד נכס

  אורח החיים בחברה המערבית, המעודד את תרבות הצריכה, הביא אנשים רבים למצב שבו הם פשוטו כמשמעו – חנוקים מרוב הלוואות. חלק ניכר מההכנסות החודשיות

קרא עוד »
איחוד הלוואות למסורבים

  איחוד הלוואות למסורבים הוא אופציה מקובלת, למי שהגיעו למצב של ריבוי הלוואות, אשר מכבידות על ההתנהלות השגרתית של החיים, מכניסות תחושת מתח ומחנק וגורמות

קרא עוד »
הלוואה כנגד שיעבוד נכס

הלוואה כנגד שיעבוד נכס היא לרוב הלוואה גדולה, שהבנק מבקש עבורה בטחונות, במקרה שלא תוכלו לפרוע אותה ולכן משעבד את הנכס. אם חלילה לא תעמדו

קרא עוד »
הלוואה לנכס מסחרי

שוק הנדל"ן נחלק בין נכסים מסחריים לנכסים מסחריים ובין נכסים לשימוש עצמי לבין נכסים להשקעה. עלייה בביקוש לנכסים מסחריים מביאה גם לעלייה בהתעניינות לגבי הלוואה

קרא עוד »
איחוד הלוואות

  ישראלים רבים משלמים אלפי שקלים בחודש לבנק, כמו גם לגופים אחרים, כדי להחזיר הלוואות. איחוד הלוואות הוא תהליך שיכול לעזור בהורדת סכומי התשלומים החודשיים,

קרא עוד »
הלוואת גרייס

הלוואת גרייס היא הלוואה שהבנק נותן לכם ברוב חסדו (חסד = גרייס) בתור דחייה של תשלומי משכנתא למשל. במקרה כזה, ניתן לדחות את התשלומים באופן

קרא עוד »
הלוואת גישור לדירה

מה עושים אם יש לכם דירה, אבל אתם רוצים לשדרג, למכור אותה ולקנות דירה אחרת? אתם לא רוצים להחזיק בשני נכסים, אלא למכור אחד ולקנות

קרא עוד »
הלוואת בלון

הלוואת בלון היא הלוואה עם לוח סילוקין מאוד ייחודי, שלא מתאים לכל אחד. בעיקרון – מחזירים את רוב ההלוואה ממש בתשלום האחרון, אבל איך זה

קרא עוד »
הלוואה חוץ בנקאית

לפי הערכות שונות, שוק האשראי החוץ בנקאי עומד על סכום עתק של מעל 100 מיליארד שקלים. סכום זה מורכב מהלוואות שונות: חלקן נלקחו מחברות ביטוח,

קרא עוד »
הלוואה בנקאית

משכנתא היא סוג של הלוואה בנקאית גדולה במיוחד, אבל יש לא מעט הבדלים בין משכנתא לבין הלוואה בנקאית "רגילה". ההבדל העיקרי טמון בכך, שהלוואת משכנתא

קרא עוד »