ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות
ייעוץ משכנתאות

החשיבות הכלכלית של משכנתא לגבי כל משפחה בישראל היא פשוט עצומה. התחייבות כלכלית לתקופה כל כך ארוכה, היא משמעותית מאוד ומשפיעה לא רק על הנושא הכספי, אלא גם על החלטות הקשורות לחיי המשפחה, לחיי האהבה ולילדים. לכן, חשוב לקחת את המשכנתא בכובד ראש ולאחר בדיקה מעמיקה, ולא בקלות דעת. למעשה, הדרך הכי טובה לגשת לנושא המשכנתא היא לקבל ייעוץ משכנתאות בצורה מקצועית.

למה לי לפנות לייעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות הוא מונח שמרתיע הרבה מאוד אנשים. מדובר בהוצאת סכום כסף גדול, ולקבל תמורה שהיא בסך הכל ברמת העצה. עם זאת, מדובר בהשקעה שברוב המקרים מצליחה להחזיר את עצמה ובגדול, שכן היועצים הטובים מצליחים לגרום למצב בו הלווים חוסכים עשרות אלפי שקלים בראייה עתידית.

הם עושים זאת באמצעות ייעוץ, הכוונה, סקר שוק ואפילו השתתפות במשא ומתן מול המלווה, שהוא לרוב הבנק, אך לעיתים גם גוף חוץ בנקאי.

רוצים לקבל משכנתא בשביל הדירה שלכם?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

איך עובד ייעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות הוא תחום מורכב וכזה שמושפע מהמון אלמנטים ופרמטרים שונים בשוק. יש המון דברים שמרכיבים משכנתא, וכן מסלולים שונים שצריך לשלב ביניהם על מנת לקבל את העסקה הטובה ביותר מהבנקים. מדובר בתחום שהאדם הפשוט לא מבין בו, או גרוע מכך, מקבל את תנאי הבנק כמו שהם, מבלי להבין על מה הוא חותם.

יועץ משכנתא מבין את התמונה הגדולה, שהיא הרצון של הבנק להרוויח מהמשכנתא, והחיסכון שניתן לייצר מכיוונו של הלקוח, וזה הוא אותו לנכס אמיתי.

איך להתחיל ייעוץ משכנתאות

היכולת של יועץ משכנתאות חייבת להיות מגוונת, והוא חייב להוכיח את הערך שלו עבור האנשים ששכרו אותו. ייעוץ משכנתאות מתחיל בראש ובראשונה מניתוח המצב הכלכלי והמשפחתי של הלווים. חשוב לראות לאיזה בנק הוא שייך, מה הדירוג שלו בבנק, האם היו לו בעיות אשראי בעבר, מה היא ההכנסה שלו, האם מקום העבודה שלו יציב ועוד.

כל פרט בנושא של הגדרת הלווה הוא חשוב, כי הוא משפיע על איך הבנק מסתכל עליו ובאיזה תנאים יהיה מוכן לתת לו הלוואה. עוד חשוב לומר שלפני שאתם מתחילים את תהליך המשכנתא, כדאי שתחליטו האם אתם רוצים שילווה אתכם בתהליך יועץ משכנתאות פרטי (כמו היועצים של משכנתא טיל) או יועץ משכנתאות מטעם הבנק.

ייעוץ משכנתאות מסייע בביצוע סקר שוק

השלב השני בנושא של ייעוץ משכנתאות הוא סקר השוק. לרוב, אנשים הולכים אל הבנקים שהם שייכים אליהם, לא חושבים או מתאמצים יותר מדי, וחותמים על הסכם סטנדרטיים, שהם במידה רבה דרקוניים. הדרך הנכונה היא לבדוק את כל האופציות העומדות לרשותכם, כולל בנקים מתחרים, אופציות מימון חוץ בנקאי ועוד. מדובר בשוק חופשי ועליכם לנצל את הכוח הצרכני שלכם כדי לצאת עם עסקה מצוינת ומתאימה לכם.

ייעוץ משכנתאות הכרחי להשגת תנאי משכנתא משופרים

השלב השלישי של ייעוץ משכנתאות הוא הנושא של מקח. לכל בנק יש את התנאים שלו, והרצונות שלו. נושא המשכנתאות הוא מאוד רווחי בבנקים, ולכן קשה להתפשר ולמצוא את דרך המלך, אך כאשר יושב לצדכם יועץ משכנתאות מוסמך, אשר מכיר את כל החוזים בעל פה, ויודע על מה אפשר לעמוד על המקח, הערך שלו עולה והוא יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בראייה קדימה.

גם אם מדובר על סכומים נמוכים בכל חודש, זכרו שהמשכנתאות הממוצעות נמשכות כ -20  שנים, ולכן, החיסכון הוא פשוט עצום.

ייעוץ משכנתאות הוא קריטי גם לפיזור סיכונים

העבודה הנכונה מול הבנקים כולל פיזור סיכונים בכמה מסלולים שונים, הורדת ריביות, ביטול עמלות ובחירה במסלולים שמתאימים לכם. בהמשך, אם תמשיכו לעבוד עם ייעוץ משכנתאות נכון, תוכלו אפילו לבצע פעולות נוספות בתוך המשכנתא, כמו סגירת מסלולים, מחזור משכנתא, תוספת למשכנתא ועוד.

חוזה נכון ישאיר לכם את כל הפתחים הנכונים לבצע את הפעולות הללו ולהמשיך לחסוך כסף עם השנים, כאשר המשפחה הופכת למבוססת יותר, ובעלת אמצעים.

ייעוץ משכנתאות פרטי או מסחרי?

יש כיום המון יועצי משכנתאות בשוק, וכאלו שמקבלים הכשרה מצוינת. היועצים הטובים באמת הם אלו ששמים את הדגש על הלקוח. הם לוקחים את הלקוחות כפרויקטים אישיים ומרגישים שכל שקל שהם מצליחים לחסוך ללקוחות שלהם, זה שקל שהם מרוויחים. קבלת ייעוץ משכנתאות הוא אינו זול במיוחד, וישנן אופציות שונות של עבודה מול חברות גדולות או מול יועצים פרטיים.

כל אחד צריך לבחון את השוק, לראות מה כל יועץ מציע ומעל לכל, לבדוק עם מי יש את החיבור הנכון והאיכותי ביותר. רק כך תוכלו להיות מרוצים מהתהליך שאתם עוברים.

ייעוץ משכנתאות כתהליך ארוך

התהליך של ייעוץ משכנתאות הוא אינו תהליך קצר שנגמר ברגע. מרגע המפגש עם היועץ בפעם הראשונה ועד לקיחת המשכנתא יכולים לעבור כמה חודשים של עבודה מאומצת. הייעוץ הוא אינו רק ורבלי, שכן יש המון עבודה לוגיסטית ובירוקרטית שנועדו לחסוך עבורכם, הלקוחות, את המאמץ והתסכול.

בלקיחת משכנתא יש המון עבודה שחורה, והמון מסמכים עם סעיפים קטנים שצריך להכיר. ייעוץ משכנתאות איכותי הוא כזה שחוסך מכם את הצורך להתעסק במיקרו, ורק במאקרו עצמו – התשלום החודשי שתאלצו לשלם.

ייעוץ משכנתאות – לבחור את האופציה הנכונה

ההחזר של המשכנתא מורכב מהקרן (הסכום שנתן הבנק) והריבית (הסכום הנוסף שתצטרכו לשלם), ומדובר לרוב על תוספת של כמה מאות אלפי שקלים על הסכום המקורי. הסכום שתצטרכו להחזיר הוא אינו קבוע, ובאמצעות יועץ משכנתאות טוב, אפשר לחסוך 30 ואף 40 אחוזים מהסכום הזה, אם בוחרים יועץ משכנתאות מיומן ומקצועי.

ייעוץ משכנתאות מנתח את המצב הקיים, בודק, מתמקח וכזה שמסייע למצוא את המתווה האופטימלי ביחס למצבכם הכלכלי. זה יכול להיות בבנק אחר, ובהצמדות למדדים שונים, ובחלוקה שונה של מסלולים.

ייעוץ משכנתאות רלוונטי גם כשרוצים לשפר את התנאים של משכנתא קיימת

ייעוץ משכנתאות כאמור, לא חייב להסתיים עם החתימה על המשכנתא, אלא להיות רלוונטי גם שנים לאחר מכן. במרוצת השנים, אנשים מוצאים את עצמם במצב כלכלי שונה, ואולי אף טוב יותר ממה שהיה כאשר לקחו את המשכנתא. ביכולתם לסגור חלק מהמסלולים, לפדות סכומים, ואף לבצע מחזור משכנתא.

גם כאן, העדיפות היא לדבר עם יועץ משכנתאות טוב ולראות כיצד אפשר לבצע את הפעולה בצורה הטובה והחכמה ביותר, בכדי לחסוך כמה שיותר כסף.

ייעוץ משכנתאות הוא המהלך הנכון לכל מי שמתכנן ליטול הלוואה לטווח ארוך

הכוח הצרכני של לווי המשכנתא צריך לבוא לידי ביטוי גם בבחירת היועץ הנכון. ייעוץ משכנתאות איכותי צריך להיות אכפתי ואישי, ולכן, הרבה אנשים יבחרו בסוכנים הפרטיים. מנגד, קל מאוד לקבל גב מהחברות הגדולות, שגם משתמשות ביחסים הטובים עם הבנקים כדי להשיג תנאים טובים יותר ללקוחות שלהם. לכן, כדאי לקחת את הכל בחשבון ולראות ממי מקבלים את השירות הטוב ביותר.

על הערך הרב של ייעוץ משכנתאות בראייה עתידית

ייעוץ משכנתאות הוא תחום מרתק ולא מוערך מספיק על ידי אנשים. זהו תחום שיכול לחסוך לכל אחד מכם הרבה מאוד כסף, בעזרת השקעה קטנה יחסית. חשוב לעבור את התהליך בצורה מסודרת ולהילחם על הזכויות שלכם, ולבסוף, לראות שההשקעה הקטנה בייעוץ נכון, חסכה לכם הרבה מאוד כסף במרוצת השנים.

ייעוץ משכנתאות הוא שירות מקצועי שמסופק על ידי יועצי משכנתאות מוסמכים.

ייעוץ משכנתאות מסייע ללווים לחסוך עשרות אלפי שקלים ולהשיג תנאי ריבית והחזר משופרים ממה שמרבית הלווים משיגים מול גופי המימון באופן עצמאי.

יועצי משכנתאות מכירים מקרוב את גופי המימון השונים ומסייעים ללווים לבצע סקר שוק ומשא ומתן מול המלווים, לרבות ביצוע סימולציה ובחינה של תמהיל ההלוואות המוצעות ביחס לנתוניו האישיים והכלכליים של הלווה, כדי לאתר עבורו את התנאים המתאימים לו ביותר.

עלותו של ייעוץ משכנתאות נעה כיום בין 500 שקלים ועד כ- 10,000 שקלים, כתלות בייעוץ הספציפי שנדרשתם לו ובמורכבותו. אולם מדובר בשירות שיש לו פוטנציאל לחסוך עבור לווים סכומים משמעותיים בהרבה.

משכנתא לרכישת דירה ראשונה

ברוכים הבאים לעולם המשכנתאות, לצורך רכישת הנכס הראשון שלך. רכישת דירה היא אחת ההחלטות הגדולות והמשמעותיות בחיינו, ולכן חשוב להתמקד בכל פרט ופרט בתהליך. משכנתא,

קרא עוד »
איך לתכנן את העתיד עם משכנתא

ההתחייבות שמביאה איתה משכנתא היא התחייבות ארוכת טווח. הלווה הממוצע ישלם את המשכנתא במשך כשני עשורים ואפילו יותר מכך, ויצטרך לחיות עם ההשלכות של קניית

קרא עוד »
מה הסוד של ייעוץ משכנתא אפקטיבי 

בבואם לקחת משכנתא, מעדיפים רבים מהלווים הפוטנציאליים להסתייע ביועץ משכנתא בדרך לסגירת העסקה. ואכן, הניסיון מלמד שיועץ משכנתאות איכותי ומנוסה עשוי לחסוך סכומי כסף גבוהים

קרא עוד »
מסמכים לקבלת משכנתא

בקשה לקבלת משכנתא היא תהליך אשר רווי בבירוקרטיה רבה, אחד ההיבטים הבירוקרטיים המרכזיים בעת לקיחת משכנתא, הוא המצאת המסמכים לקבלתה. הבנק הוא מלווה לכל דבר

קרא עוד »
איך בוחרים משכנתא?

הבחירה בהלוואת המשכנתא היא הבחירה הכלכלית החשובה ביותר עבור מרבית האזרחים ממעמד הביניים במדינת ישראל. מרבית האנשים זקוקים למשכנתא כדי לקנות נכס, ועובדים קשה כדי

קרא עוד »
כמה עולה יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות זה עניין לא זול, המחיר עשוי לעשות ההבדל בין קבלת משכנתא בתנאים סבירים לקבלת המשכנתא בתנאים מעולים. במחירי ייעוץ משכנתאות לא כדאי לחסוך,

קרא עוד »
איך בוחרים יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות בהמלצה כמו בכל מקצוע אחר, כאשר מחפשים יועץ השקעות מומחה מצפים לקבל שירות איכותי ומקצועי. על מנת לבחור את הטוב ביותר חשוב לקבל

קרא עוד »