כלים למשכנתאות

כלים למשכנתאות
כלים למשכנתאות

הקונספט של משכנתא הוא מורכב מאוד ולא מדובר בסכום כסף שלווים, ומחזירים עם ריבית מסוימת לאורך כמה שנים. יש הרבה דרכים לקחת משכנתא ומדובר בתהליך ארוך, בו אפשר גם לחסוך הרבה מאוד כסף, אם עובדים נכון. כאשר חושבים על כלים למשכנתא אפשר למצוא בין השאר טרמינולוגיה מסוימת, כלי ניבוי ואפילו מחשבונים כדי לדעת איך עושים הכל על הצד הטוב ביותר, ומצליחים לייצר תוכנית נכונה שתטיב איתכם לאורך זמן.

 

כלים למשכנתאות מתחילים עם מחשבוני משכנתא

כאשר מדברים על כלים למשכנתאות מדברים בראש ובראשונה על מחשבוני משכנתא. מחשבון משכנתא הוא כלי שניתן למצוא באינטרנט, ולפיו ניתן להבין בדיוק את האופן בו ההחזר עובד, ויתרה מכך, איך ניתן לייעל את ההחזרים ולחסוך הרבה כסף. יש שני דרכים בהם ניתן לגשת לעבודה עם מחשבון משכנתא – האחת היא באמצעות מחשבון גובה משכנתא והשני הוא מחשבון החזרי משכנתא חודשיים, שעובדים למעשה על אותו עיקרון, אך בצורה הפוכה.

 

כלים למשכנתאות: שני סוגי מחשבונים שימושיים

בשיטת מחשבון גובה משכנתא, תוכלו להזין את הסכום החודשי אותו הייתם רוצים ויכולים לשלם כהחזר חודשי לבנק, את אורך המשכנתא ואת הריבית השנתית, ולקבל את הסכום אותו תצטרכו ללוות מהבנק באופן כללי. במסגרת השיטה של מחשבון החזרי משכנתא חודשיים, תכניסו למעשה את הסכום שתרצו לקחת מהבנק ואת אורך המשכנתא, ותוכלו לגלות כמה כסף תצטרכו לשלם בכל חודש לבנק.

כמובן שהסכומים משתנים מכיוון שיש כמה מסלולים, תלויי ריביות ובאורך שונה, ובכל אופן, התמונה היא די מדויקת ומראה כי מחשבוני משכנתא הם כלים למשכנתאות שאסור לוותר עליהם.

 

על כלים למשכנתאות ומינוף נכון של הלוואת המשכנתא שלכם

כאשר בוחנים כלים למשכנתא רואים כי מינוף הוא כלי חשוב ביותר. מינוף משכנתא הוא מצב בו אדם משתמש בכספים שהם עדיין אינם שלו כדי לבצע רכישה משמעותית, ובמקרה של משכנתא – נכס. המצב הזה מאפשר לאנשים להחזיר לבנק את הכספים בצורה מדורגת ומסודרת, וכזה שאפשר לשחק איתה לאורך השנים.

המינוף יכול להיות קטן יחסית, אך במרבית המקרים, מדובר בכ-70 אחוזים מערך הדירה, ולכן, זהו כלי שלמעשה מהווה את הקונספט של המשכנתא.

 

כלים למשכנתאות שכדאי לכל לווה להכיר

מחזור משכנתא הוא כלי שכדאי מאוד לאנשים להכיר, ולמרות שהיכולת קיימת, הרבה אנשים לא משתמשים בו. בתחום של כלים למשכנתאות העבודה לא נגמרת עם לקיחת המשכנתא, וכאשר מתייצבים כלכלית ורוצים לשפר עמדות, מחזור משכנתא הוא כלי חשוב ורלוונטי. במסגרת מחזור משכנתא ניתן לשנות מסלולים, להתאים את המשכנתא ולשנות את אופי התשלום, על מנת לייצר חיסכון ארוך טווח.

לרוב האנשים אין את האנרגיות להיכנס לעובי הקורה ולבחון את הנושא, אך זהו פרויקט רווחי מאוד, שיכול לייצר הרבה מאוד כסף בראייה ארוכת טווח.

 

כלים למשכנתאות שמסייעים בביצוע מעקב אחר תשלומי המשכנתא

אחד הנושאים החשובים בכל משכנתא הוא ביצוע המעקב אחרי תשלומי המשכנתא שלכם. התשלומים אינם בהיקף קבוע, אלא משתנים בהתאם למדדים ובהתאם לריביות המסלולים. עם זאת, ברוב הבנקים תוכלו לקבל תמונה מדויקת וברורה לגבי סכומי המשכנתא. ישנם כלים למשכנתאות שמראים כמה שילמתם מהקרן וכמה מהריבית, מה הסכום החודשי שירד וזה שעתיד לרדת, וכמה סכום ניתן לשלם בכל אחד מהמסלולים.

בנוסף, ניתן לראות גם את הסכומים שתיאלצו לשלם אם תחליטו לכסות את אחד המסלולים, ובאופן כללי, ישנם כלים איכותיים מאוד כדי להבין מה הסטטוס שלכם בנוגע לתשלומים החודשיים והכלליים.

 

מדוע חשוב להתמקצע בנושא כלים למשכנתאות

המורכבות של נושא המשכנתא מצריך אנשים ללמוד את הנושא ולהתמקצע בו, כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר. בבחינת כלים למשכנתאות יש כלי אחד שהוא יחסית יקר, אך תמיד מאוד אפקטיבי, ונקרא ייעוץ משכנתאות. יועצי משכנתאות הם אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם למצוא את המסלול המועדף, להתמקח עם הבנקים ולבצע סקר שוק בצורה נכונה. מדובר בהשקעה גדולה יחסית, אך כזו שגם יודעת להחזיר את עצמה במהרה.

יש הרבה דוגמאות לאנשים שלקחו ייעוץ משכנתאות והצליחו לחסוך אלפי שקלים גם לאחר התשלום ליועצים.

 

נטילת משכנתא היא מורכבת ולכן יש להסתייע במי שמכיר את כל הכלים למשכנתאות

לקיחת המשכנתא זה לא תהליך שצריך להתבצע ביום אחד, דרך הבנק אליו אתם שייכים. כלים למשכנתאות הם לא רק כלים פיזיים, אלא כוללים גם את היכולת של כל אחד מכם להשתמש בכוח הצרכני שלו, ולהתמקח עד קבלת תנאי המשכנתא האידאליים.

חשוב לעבור בכל הבנקים ואף לשקול אופציה של הלוואה חוץ בנקאית, אם התנאים מאפשרים זאת. גם כאשר עובדים עם יועץ משכנתאות, אפשר להשתמש בו ככלי במשא ומתן מול הבנק, אם כי חלק מהבנקים לא מאפשרים זאת כהוראה גורפת, ומידיעה שהיועץ מסוגל לייצר פגיעה משמעותי מכיוון הבנק.

 

כלים להשוואת ביטוחי משכנתאות גם הם חשובים

כל משכנתא מגיעה גם עם ביטוח למשכנתא, וגם פה, יש כלים למשכנתאות שיכולים לסייע. המדינה והבנקים מחייבים לווים לקחת משכנתאות, וגם כאן, חשוב להשתמש בכוח הצרכני שלכם, ולראות כיצד אפשר לייצר את הביטוח האיכותי ביותר, המקיף ביותר, והזול ביותר עד כמה שניתן.

אנשים שנכנסים לנושא לעומק, ומנסים לראות כיצד אפשר להתמקח ולהשיג את העסקאות הטובות ביותר, הן בנושא הביטוח, והן בנושא שמאות המשכנתא שקודם את נושא הביטוח, הם אלו שיוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף בתשלומי החודשיים שלהם.

 

כלים למשכנתאות יסייעו לכם לחסוך בהוצאות בראייה ארוכת טווח

תשלום המשכנתא הוא כזה שנפרש לאורך הרבה מאוד שנים ולעיתים מסתיים רק לאחר כ-30 שנים. ישנה חובה להבין מהם כלים למשכנתאות ואיך להשתמש בהם בצורה הטובה ביותר ולרתום אותם במאמץ המשותף לשלם כמה שפחות בכל חודש, להוריד את הריבית ולהרוויח הרבה מאוד כסף בראייה כלכלית נכונה.

כלים למשכנתאות יכולים להיות רלוונטיים הן בתחילת התהליך, הן באמצע פרישת התשלומים ואפילו לקראת הסוף, בנושא של קנסות יציאה וכיסוי מסלולים שונים.

 

החובה לעבוד עם כלים למשכנתאות

המצב בישראל כיום הוא כזה לפיו מרבית המשפחות הצעירות בישראל חייבות לקחת משכנתא כדי לקנות דירה. ייתכן כי בדורות הבאים המצב ישתנה, לאור העובדה שצעירים כיום יורשים ומחזיקים דירות בעצמם, אך כרגע, ישנה עוד דרך לעשות. תשלום משכנתא הוא אינו נושא קל, ולבטח כזה שתלוי בהצטיינות מקצועית ויציבות כלכלית לאורך זמן.

כל אחד צריך להבין שהוא יכול ואף נדרש להבין מה הם כלים למשכנתאות ואיך להשתמש בנושא כדי לייצר משכנתא טובה ואיכותית יותר עבורו ועבור משפחתו.

אילו כלים למשכנתאות עוזרים להחליט אם לקחת משכנתא בריבית קבועה או משכנתא בריבית משתנה וצמודת מדד? מחשבון רגישות משכנתא הוא הכלי שיסייע לכם לקבל החלטה מושכלת בנושא זה.

בעזרת מחשבוני משכנתא הזמינים ברשת האינטרנט ניתן לחשב את גובה החזרי המשכנתא, אך לשם הערכה מדויקת יותר, מוטב להסתייע ביועץ משכנתאות מומלץ שעושה שימוש בתוכנות סימולציה מתקדמות יותר.

בעזרת מחשבון מיחזור משכנתא הזמין גם הוא אונליין תוכלו לבצע בחינה של כדאיות מיחזור המשכנתא.

מחשבוני עמלת פירעון מוקדם הינם דוגמא לכלים למשכנתאות שמסייעים בחישוב הפרשי ההיוון המשפיעים על עמלת הפירעון המוקדם של המשכנתא, במקרים בהם חלה ירידה בשיעור הריבית ממועד נטילת ההלוואה.

מחשבון רגישות משכנתא הוא הכלי שיסייע לכם לקבל החלטה מושכלת בנושא זה.

מחשבוני משכנתא

לקיחת משכנתא יכולה לטמון בחובה חוסר וודאות ובלבול בעקבות המסלולים השונים, סכומי ההחזר והריביות השונות המצטברות לאורך השנים. על מנת להקל על חוסר הוודאות ניתן

קרא עוד »

תוכנה לייעוץ משכנתאות – wise

תוכנה לייעוץ משכנתאות – wise הינה תוכנה המציעה את אחד מהשירותים המתקדמים ביותר בשוק לחישוב החזר המשכנתא שלכם או של הלקוחות שלכם. באמצעות התוכנה תוכלו

קרא עוד »

מילון משכנתא

לקיחת משכנתא טומנת בחובה עולם שלם של מושגים אותם כדאי להכיר. לכן, אספנו לכם מספר מושגים מרכזיים בהם סביר להניח שתתקלו כאשר תרצו לקחת משכנתא

קרא עוד »