מחזור משכנתא

מחזור משכנתא
מחזור משכנתא

המשקל של משכנתא בתוך עוגת ההוצאות בכל משק בית היא משתנה, אך בכל מקרה, מהווה נתח משמעותי אצל מרבית המשפחות. מדובר בסכומים אשר מהווים בין רבע לשליש מההכנסה הממוצעת למשפחה ברוטו, ומשפיעים רבות על החלטות רבות שנעשות, ולא רק בנושאים כלכליים, אלא גם בנושאים זוגיים, חופשות, גנים לילדים, חוגים ועוד.

אנשים רבים לוקחים משכנתא וחושבים שהם צריכים לשלם את הסכומים לאורך כמה עשורים וכי אין מה לעשות בנושא. עם זאת, מחזור משכנתא היא אופציה נהדרת וקיימת.

 

מה זה מחזור משכנתא בעצם?

מחזור משכנתא היא למעשה פעולה שמאפשרת לשלם על המשכנתא הקיימת, ולקחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר. ברבים מן המקרים, לאחר כמה שנים ממועד לקיחת הלוואת המשכנתא המקורית, אנשים פתאום מוצאים את עצמם במצב כלכלי טוב בהרבה משהיו בו בעבר, ומכיוון שתנאי משכנתא נבנים בין היתר גם על סמך הנתונים הכלכליים של הלווה, סביר שכעת תהיה לו אפשרות לשלם את המשכנתא בתנאי החזר נוחים יותר, באמצעות לקיחת משכנתא חדשה במסלול ריבית או פרישה שונה.

 

רוצים לקבל משכנתא לדירת חלומותיכם?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

מה חשיבותו של מחזור משכנתא?

כל לווה מתנהל בצורה שונה לאורך השנים, חלקם מצליחים לחסוך יותר כסף וחלקם פחות. יש אנשים שקונים דירות להשקעה, משקיעים בבורסה, מקבלים ירושות, או פשוט מתקדמים מבחינה מקצועית ומצליחים לחסוך הרבה מאוד כסף.

אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לנוח על זרי הדפנה ולשלם סכומים שהוא אינו צריך לשלם, כי הוא התעצל לבדוק לגבי מחזור משכנתא או להיכנס לייעוץ אצל יועץ משכנתאות איכותי. בעזרת עבודה מאומצת ותהליך נכון, שהוא אינו ארוך מדי, אפשר להגיע לתוצאות נהדרות.

 

היכולת לבצע מחזור משכנתא אינה מובנת מאליה

היכולת לבצע מחזור משכנתא אינה טמונה אצל כל אחד. יש צורך בהבנת הנושא, בשחייה בחומר, ואסרטיביות בנושא שלא כל כך מובן לנו. הרבה אנשים כלל לא מכירים באופציה שמאפשרת להם לחסוך כל כך הרבה כסף מדי חודש, ולבטח בראייה כללית של שנים קדימה.

לכן, יש לגשת לנושא בצורה אקטיבית, לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בנושא כמו יועצי משכנתאות ולהיכנס לבנק במטרה לשדרג את מסלולי המשכנתא, לפדות חלק מהסכומים ובאופן כללי, לקבל עסקה טובה יותר.

 

כיצד עובד הנושא של מחזור משכנתא?

כאשר לוקחים את המשכנתא ומתחילים לשלם אותה, מתרגלים למצב מסוים בו משלמים סכום שהוא פחות או יותר קבוע בכל חודש, ומסביבו בונים את התקציב החודשי. הסכום הוא משתנה בהתאם לאופי המשכנתא והסכומים שלה, אך בסופו של דבר, מדובר בנתח מאוד משמעותי.

לכן, לאחר כמה שנים, כאשר מבינים שהמצב הכלכלי הוא אחר, והמדדים הם שונים, אפשר בהחלט לדבר עם יועץ משכנתאות או אפילו להיכנס לבד לבנק ולראות כיצד אפשר לשפר את התנאים באמצעות מחזור משכנתא ייעודי.

 

מחזור משכנתא מתבצע בהתאם לתנאי השוק

משכנתא ממוצעת בנויה לרוב מכמה מסלולים שונים. חלק מהמסלולים הם צמודי מדד או ריבית והם משתנים בכל חודש. המצב הזה יוצר חוסר וודאות, וקשה מאוד להיערך בנושא. באמצעות מחזור משכנתא אפשר למעשה לסגור את החלק במשכנתא בו יש אי וודאות ולעבור למסלול ודאי יותר.

מנגד, כאשר יועץ המשכנתא או הלווה עצמו צופים שהשוק ישתנה לטובה, ייתכן וזה יהיה נכון לעבור למסלול שבו יותר כסף הוא צמוד מדד, ובצורה הזו להצליח לחסוך. יש אפשרות להצמיד למט"ח או לכל מיני אופציות שונות, והנקודה היא לחשוב, לנסות ולהיות אקטיביים.

 

על המורכבות של מחזור משכנתא

לקיחת משכנתא היא אינה קלה, ומדובר בתהליך עם הרבה אלמנטים לוגיסטיים ובירוקרטיים. לעיתים, אנשים מרגישים בתוך מבחן שלא נגמר, וגם מרגישים שהבנק לא סומך עליהם, שכן הוא דורש ביטוחים, ערובות ובדיקות שמאות. עם זאת, הבנק צריך להבטיח את הרווחיות שלו מהתהליך, ולא להסתכן בהפסד או בהתעסקות מיותרת של השתלטות על הדירה (עליה הוא בעלים חלקית) ולמכור אותה.

גם התהליך של מחזור משכנתא הוא אינו פשוט, אך כך גם העבודה שלכם וההתנהלות היום יומית. מדובר בכסף שנחסך, שזה בדיוק אותו דבר כמו לעשות כסף, רק בצורה שונה.

 

מחזור משכנתא – תהליך בירוקרטי ולוגיסטי

יש הרבה כלים ברשת בהם אפשר להשתמש לפני שמבצעים מחזור משכנתא או כל פעולה דומה כמו הגדלת משכנתא. אפשר להשתמש במחשבון משכנתא או בקריאת עדויות של אנשים שביצעו את הפעולה. בתוך כך, הדרך הטובה ביותר היא כמובן ליצור קשר עם אנשי מקצוע, להתייעץ איתם ואפילו לשלם להם כדי שיסייעו בתהליך.

יועצי משכנתא טובים מסייעים לא רק בייעוץ, אלא גם בתמיכה נפשית, בתהליך הבירוקרטי והלוגיסטי של הגשת הטפסים, וכן במשא ומתן מול הבנקים, על מנת להשיג את ההסדר הטוב ביותר עבור הלקוחות שלהם.

 

מחזור משכנתא הוא השקעה לטווח הארוך

בסופו של דבר, מחזור משכנתא עובדת בצורה פשוטה מאוד. לוקחים סכום כסף מהבנק, שלמעשה מכסה לחלוטין את המשכנתא הנוכחית, ובגלל שההלוואה החדשה היא בסכום נמוך יותר ובנוסף, אנשים שעושים זאת כמה שנים לאחר לקיחת המשכנתא הראשונית, הם לרוב במצב כלכלי טוב יותר, הם מקבלים תנאים איכותיים ונוחים למשכנתא החדשה שלהם.

מדובר בתהליך שיכול לחסוך לאנשים מאות שקלים בחודש, ואם תכפילו את זה בכמה שנים, מדובר בסכומים משמעותיים מאוד, שיכולים ללכת להרבה דברים שהם הרבה יותר פרקטיים מתשלום עמלות וריביות לבנק.

 

האם מחזור משכנתא רלוונטי לכל לווה?

הפעולה של מחזור משכנתא יכולה להתאים לכל אחד, כולל משפחות שאין להם נגיעה ורקע כלכלי, וכאלו שפשוט לקחו משכנתא מהבנק מבלי לבדוק את האלטרנטיבות. כל לווה משכנתא ממשיך להיות כוח צרכני גם לאחר שהוא חתם על המשכנתא הראשונית, וגם לאחר ששילם חלק משמעותי מהסכום, בין אם מהריבית ובין אם מהקרן.

כל אחד חייב להיות אקטיבי ואסרטיבי בנושאים כלכליים, גם אם זה לא באופי שלו. לכן, קיימים יועצי משכנתא, איתם מומלץ להתייעץ אחת לתקופה, ומעבר לכך, להשתמש בשירותיהם כאשר מבצעים את המהלכים הללו.

 

מחזור משכנתא מבצעים בעזרת מומחים למשכנתאות בלבד

ההתעסקות עם נושאים כלכליים היא לא פשוט למרבית האנשים, ולבטח כאשר היא מלווה במשא ומתן ובהגשת טפסים ובקשות לגופים כמו הבנק. ישנו חוסר אמונה מובנה בתהליכים כאלה, אך חשוב לדעת שזהו תהליך שיכול וצריך להצליח. חשוב לבצע אותו נכון, לעבוד עם גורמים מקצועיים ולא לוותר על הזכויות שלכם, כאשר זכותכם לדרוש תנאים טובים יותר למשכנתא, כאשר הזמן הוא נכון.

מחזור משכנתא מתבצע על ידי פנייה לבנק למשכנתאות בבקשה לשנות את תמהיל המשכנתא מבחינת תנאי ריבית או תקופת החזרים.

כאשר חלה ירידת ריביות במשק, מיחזור משכנתא עשוי להיות כדאי ולחסוך לכם כלווים סכומי כסף נאים על החזרי הריבית וההצמדה עבור הלוואתכם.

מחזור פנימי הוא פעולה של מחזור משכנתא בנקאית באותו הבנק שהעניק אותה ללווה.

מחזור חיצוני הוא פעולה של מחזור משכנתא בנקאית בבנק שונה מזה שהעניק את ההלוואה הקיימת ללווה.

מתי מומלץ למחזר משכנתא?

המשקל של החזרי המשכנתא מהווה נתח משמעותי מההוצאות הקבועות של מרבית המשפחות בישראל. תשלומי המשכנתא מגיעים לסכומים שמהווים בין רבע לשליש מן ההכנסה המשפחתית הממוצעת

קרא עוד »
מי ממחזר משכנתא?

ההתחייבות בלקיחת משכנתא מלווה את הלווים למשך שנים ארוכות. לרוב מדובר על תשלום חודשי של נתח מכובד מההכנסה, אשר יכול להימשך גם שניים ואף שלושה

קרא עוד »
השוואת מחירי מחזור משכנתא

לקיחת משכנתא היא אינה פעולה קבועה ואחידה לכל לווה. אנשים באים מרקעים שונים, עם יכולות כלכליות שונות ועם סכומים שונים שהם צריכים ללוות. לכל משכנתא

קרא עוד »
טיפים למחזור משכנתא נכון

הפעולה של מחזור משכנתא היא פעולה די מורכבת, אך נכונה מאוד עבור הרבה מאוד אנשים. מדובר בפעולה שיכולה לחסוך הרבה מאוד כספים, באמצעות שינוי מסלולי

קרא עוד »