משכנתא לחרדים

תוכן עניינים
משכנתא לחרדים
משכנתא לחרדים

בשנים האחרונות יותר ויותר חרדים משתלבים באופן פעיל בשוק העבודה הישראלי. ממשלת ישראל מנגד, מספקת תמריצים שונים לציבור החרדי, מתוך שאיפה לעודד את בני המגזר לצאת בהמוניהם לעבודה כדי לשפר את מצבם הפיננסי ולתמוך בכלכלה המקומית.

כחלק מחבילת התמריצים הזו, מוצע לחרדים סיוע ברכישת דירה בעזרת משכנתא בתנאים משופרים. במסגרת המדריך שלפניכם נסביר איך ניתן לקבל משכנתא לחרדים, באילו תנאים היא מוצעת ומהם הפרטים שהכי חשוב לתת עליהם את הדעת, כשלוקחים הלוואה מסוג משכנתא לחרדים.

 

מי זקוק להלוואת משכנתא לחרדים?

רובן המוחלט של המשפחות החרדיות הצעירות, זקוקות לסיוע פיננסי על מנת לרכוש דירה למגורים.

במקרים רבים, מסתייעים חרדים האחד בשני או בהלוואות בתנאים נוחים מגמ"חים, כדי להתמודד על נקלה עם הקפיצה במחירי הדיור. עם זאת, קיימים מקרים לא מעטים שבהם למשפחות חרדיות אין אפשרות להסתייע כלכלית בבני הקהילה בעת רכישת דירת מגורים, ובמצבים כאלו – נטילת הלוואת משכנתא לחרדים בתנאים מעודפים, היא החלופה הטובה ביותר.

 

רוצים לקבל משכנתא כמו שתמיד חלמתם?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

מדוע בני הקהילה החרדית מקבלים משכנתא לחרדים בתנאים מועדפים?

שיעור ההון העצמי הזמין לזוגות צעירים בציבור החרדי הוא לרוב קטן באופן ניכר מההון העצמי אשר זמין לזוגות חילוניים ודתיים לאומיים. יתרה מכך, יכולתן של משפחות חרדיות לעמוד בהחזרי המשכנתא, מצומצמת יותר גם כן. לכן, כאשר זוג חרדים נוטל על עצמו משכנתא, הוא נדרש לפרוס את תקופת ההחזרים לאורך שנים ארוכות מאוד, מה שמעלה מטבע הדברים את שיעור ריבית המשכנתא שקוני הדירות החרדים נאלצים לשלם.

 

האם יש הבדל בין משכנתא לחרדים לבין משכנתא סטנדרטית?

קשה לטעון שמשכנתא לחרדים היא הלוואה השונה באופן ניכר ממשכנתא רגילה. לצורך העניין, אין מדובר במשכנתא הנושאת ריבית שונה או בעלת החרגות יוצאות דופן.

יחד עם זאת, בהתחשב בשוני המהותי הקיים במרבית המקרים בנתונים הפיננסיים של רוכשי הדירות החרדיים, ייתכן בהחלט תרחיש שבו לקוח חרדי מקבל מהבנקים למשכנתאות הצעה למשכנתא עם אחוזי מימון גבוהים יותר ו / או פריסת החזרים שונה מזו שהלווה החילוני עשוי לקבל, ובהתאם לכך – גם הריביות שישולמו לבנק המלווה יהיו שונות במקרה זה.

 

מהם המאפיינים הייחודיים של משכנתא לחרדים?

אם נשווה את רוכשי הדירות החרדים לרוכשי הדירות החילוניים, ניתן יהיה לטעון שחרדים רוכשים דירות יותר קטנות וצנועות בדרך כלל, לעומת הציבור החילוני, ובהתאם לכך – גם המשכנתא לחרדים היא לרוב בסכום קטן יותר מהמשכנתא שחילונים נוטלים. מנגד, בהשוואה לשיעור ההכנסות הממוצע של בני הציבור החרדי וההון העצמי הזמין לזוגות חרדיים, ניתן לומר כי החזרי המשכנתא נוטים להיות נטלי מוחשי יותר בחיי המשפחה החרדית.

 

מהם תנאי הסף לקבלת משכנתא לחרדים?

קבלת משכנתא לחרדים בתנאים נוחים, מותנית בכך שמבקשי המשכנתא השלימו שירות לאומי, שירות צבאי או שירות אזרחי. ההטבה מוענקת מטעם משרד השיכון והבינוי לחרדים העומדים בתנאי הנ"ל, כאשר סוג ההטבות בנטילת המשכנתא לחרדים והיקפן תלוי בתחשיב נקודות הזכות שלפיו נקבע גם גובה המשכנתא שניתן לקבל בכל מקרה ומקרה.

 

איך ניתן לקבל משכנתא לחרדים?

ככלל, משפחות חרדיות שחפצות ברכישת דירה למגורים, רשאיות לפנות לבנקים למשכנתאות על פי בחירתם ולבקש הלוואת משכנתא לחרדים. אולם למרות האמור לעיל, חשוב לדעת שרק בחלק מהבנקים ישנן מחלקות ייעודיות למתן משכנתא לחרדים המתאימה לצרכיו הפרטניים של הלווה החרדי.

לכן טוב לדעת אילו מהבנקים למשכנתאות מציעים שירות כזה. יועץ משכנתאות עתיר ניסיון, יוכל כמובן לכוון אתכם לגורמי המימון שמציעים את השירות הכי משתלם ואטרקטיבי לציבור החרדי.

 

על מסלולי הזכאות של משכנתא לחרדים

מאחר שחרדים רבים מתהדרים במשפחות ברוכות ילדים ונדרשים להתמודד על בסיס קבוע עם הוצאות כבדות אשר מגבילות את גובה החזרי המשכנתא שיוכלו לשאת, כדאי להכיר את אפיקי הסיוע שמדינת ישראל מעמידה לרשות חרדים שמעוניינים לרכוש נכס למגורים.

לצורך זה בדיוק, זמינים מספר מסלולי זכאות שבאמצעותם ניתן לקבל משכנתא לחרדים. מסלול זכאות לקבלת משכנתא הוא מסלול משכנתא בתנאי ריבית ופריסת תשלומים נוחה במיוחד, שמדינת ישראל מסבסדת למען רוכשי דירות חרדים.

במידה וברצונכם לקחת משכנתא לחרדים באחד מן המסלולים הללו, תידרשו להציג תעודת זכאות מטעם הבנק, ולצבור 1000 נקודות זכאות לפחות, על פי הפרמטרים שלהלן:

  • כמות הילדים במשפחה.
  • כמות האחים והאחיות במשפחה.
  • מספר שנות הנישואים.
  • המיקום הגיאוגרפי של הדירה לרכישה.

 

כדי לבחון את זכאותכם להלוואה לחרדים בהתאם לנתונים הפרטניים שלכם, כדאי לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה שיוכל להעריך מהי יכולת ההחזר שלכם ולסייע לכם לבחור בתמהיל המשכנתא המתאים ביותר עבורכם.

 

מהם הפרטים שהכי חשוב לתת עליהם את הדעת כשלוקחים משכנתא לחרדים?

גם אם מתברר שאתם זכאים לקבל משכנתא לחרדים בתנאים מועדפים, חשוב לזכור שנטילת משכנתא אינה עניין של מה בכך. לכן חשוב ביותר להתאים את הלוואת המשכנתא ליכולת הכלכלית ולצרכים הספציפיים של כל משפחה ומשפחה. חשוב מאוד להביא בחשבון את מכלול ההוצאות המשפחתיות והתוכניות לעתיד, על מנת לאתר את תמהיל המשכנתא שיקל עליכם בשילוב החזרי המשכנתא בשגרת החיים שלכם מבלי שיהפכו לנטל מכביד מדי.

 

בשורה התחתונה: משכנתא לחרדים נוטלים לאחר ייעוץ משכנתאות בלבד

אם החלטתם שהגיע הזמן לרכוש בית או דירה למגורים, הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא ליצור קשר עם יועץ משכנתאות המתמחה בהשגת משכנתא לחרדים. מומחה משכנתאות שצבר ניסיון בהתנהלות מול גופי המימון השונים, ידע איך להנגיש לכם את הידע המקצועי הדרוש לקבלת ההחלטה הכי משתלמת לטווח הרחוק, ויאפשר לכם להקים בית בישראל בראש שקט.

 

התוכן באתר זה נועד להשכלה כללית בלבד בתחום המשכנתאות. אין לראות במידע שלהלן המלצה לביצוע פעולה מכל סוג שהוא. מידע זה אינו משמש בשום צורה כתחליף לייעוץ משכנתאות מקצועי מטעם יועץ משכנתאות מוסמך. האמור לעיל אינו מתיימר לסתור את הוראות החוק בנושא דיני מקרקעין ו / או מיסוי מקרקעין. במקרים שהתגלתה בהם כל סתירה שהיא בין הוראות החוק למידע שצוין לעיל, תגברנה הוראות החוק.

יועץ המשכנתאות שלנו
משכנתא טיל - לוגו

מחפשים ייעוץ משכנתאות?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בטיל.

כתבות נוספות בנושא
שתפו אותנו