סילוק משכנתא

תוכן עניינים
סילוק משכנתא
סילוק משכנתא

על משכנתא אפשר גם לשלם מהר יותר

לקיחת משכנתא היא הסכם דו צדדי בין הבנק ללווה – הבנק מלווה כסף לרכישת דירה והלווה מחזיר לו בפריסה לתשלומים למשך תקופה מאוד ארוכה. הרעיון הוא לאפשר לאנשים לשלם סכומי כסף עצומים שאין להם, אך שסביר להניח שיהיה להם בעתיד אם יפרסו להם לתשלומים קטנים בהרבה.

אל מול אפשרויות להקפיא משכנתאות ולדחות תשלומים, אפשר גם לעמוד בהן ואפילו להרוויח הרבה יותר מהצפוי ולבצע סילוק משכנתא, לפרוע את החוב מוקדם יותר ולסיים עם התשלום.

 

סילוק משכנתא ממועד מסוים

ביצוע סילוק משכנתא ניתן ללווים רק ממועד מסוים, כלומר, אי אפשר לקחת משכנתא ואחרי חודש כבר לשלם את כל הסכום ולסגור את הסיפור. כנראה שהבנקים מעוניינים לקבל את הריבית שמגיעה להם על ההלוואה שנתנו ועל כן, לא שווה להם שיבצעו סילוק משכנתא כול כך מוקדם. המועד נקבע על פי אחוז הסכום שכבר שולם או שעוד נותר לשלם. לכן, אם יש בכוונתכם לבצע סילוק משכנתא, כדאי שתבדקו שזאת אפשרי ומתי.

 

רוצים לקבל משכנתא בתנאים שתמיד חלמתם?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

סילוק משכנתא לא חייב לכלול את כל הסכום

אמנם המילה סילוק היא מאוד טוטאלית, אך בפועל סילוק משכנתא אינו מחייב לשלם באותו העת את כל הסכום אשר נותר ולסיים איתה מיד.

 

סילוק משכנתא כולל

באם כן תרצו לבצע סילוק משכנתא כולל, בהתאם לסכום שנותר לכם ולמועד הפירעון, תוכלו בהחלט לבצע זאת. במקרה זה על ידי סילוק משכנתא שביצעתם אתם פורעים את החוב ומדלגים אל השלב הסופי של הסכם המשכנתא שלכם עם הבנק. הוא מסיר לגמרי את כל השעבוד והכוח שיש לו על הנכס שלכם ואתם חופשיים מההסכם הזה. נשמע מפתה לא? עשו זאת רק אם באמת יש לכם מספיק כסף.

 

סילוק משכנתא חלקי

אין חובה לבצע סילוק משכנתא כולל, בהחלט ניתן לבצע פירעון רק על חלק קטן או גדול. באם תבחרו בסילוק משכנתא חלקי המשך תקופת ההחזר תשתנה לפי מה שתבחרו כך שיוקל עליכם כמה שאפשר.

 

סילוק משכנתא מקצר את תקופת ההחזר

תקופת ההחזר מחושבת על ידי לקיחת הסכום הכולל, חלוקתו בגובה ההחזר שרוצים ושאפשר לשלם בכול חודש. כאשר משלמים סכום מאוד גדול ביחס למה שנקבע באחד החודשים על ידי סילוק משכנתא, אפשר להמשיך לשלם את אותו הסכום שנקבע מראש ובהתאם תקוצר אורך התקופה אשר נקבע מראש ותסיימו מוקדם יותר את ההסכם עם הבנק על המשכנתא והנכס שלכם.

 

הקטנת ההחזר והשארת התקופה כפי שהייתה

האפשרות השנייה לאחר ביצוע סילוק משכנתא חלקי היא להקטין את ההחזר שנקבע מראש מבלי לשנות את התקופה. כלומר, יש סכום יותר נמוך לשלם על פני אותה כמות של חודשים ועל כן, אפשר וניתן לשלם פחות.

 

עמלה על סילוק משכנתא

על פניו, נראה כי המצב מושלם, יש לכם מספיק כסף, אתם מקצרים את תקופת ההתחייבות לבנק ומורידים מכם את עול המשכנתא מוקדם. אך חשוב לזכור שעל ביצוע סילוק משכנתא ישנן עמלות מגוונות, בהתאם לבנק ולמה שאתם בוחרים לבצע מבחינת סילוק משכנתא מלאה או חלקית. כלומר, אתם אמנם מקצרים את התקופה ומשלמים את הסכום הכולל, אך בפועל אתם משלמים קצת יותר בגלל שמתווספות לכך עמלות לבנק.

 

בקשה לביצוע סילוק משכנתא

על מנת להתחיל תהליך של סילוק משכנתא מוקדם יש להגיש בקשה לבנק או לגוף ממנו לוויתם את המשכנתא. לרוב מדובר פשוט במילוי טפסים והגשתם בכתב או פנים מול פנים לבנקאי שלכם. באם הבקשה תעמוד בכל התנאים היא תתקבל ותוכלו לבצע סילוק משכנתא ולקצר את המשכנתא שלכם.

 

הודעה מראש על סילוק משכנתא

לרוב, הבנקים דורשים להודיע להם מראש על הכוונה להעביר סכום כסף מאוד גדול אשר יגרום למצב של סילוק משכנתא. אפשר לבצע סילוק משכנתא גם מבלי להודיע על כך מראש, אך זאת לרוב גורר חיוב בגין עמלת אי הודעה מראש. על כן, המתינו לפי התנאים של הבנק והודיעו מראש כדי לא לשלם יותר סתם.

 

תכנון מקדים של סילוק משכנתא

לרוב סילוק משכנתא נשמע כמו משהו שאי אפשר לתכנן מראש, הרי מי יודע שהוא עתיד לקבל סכום כסף מאוד גדול אשר יאפשר לו לסיים עם התהליך הזה. אך במקרים רבים אפשר לצפות מראש סילוק משכנתא, לדוגמא באם אתם לוקחים את המשכנתא בגיל מאוד צעיר סביר להניח שבעתיד תרוויחו הרבה יותר.

במקרים כאלה, כדאי להתייעץ מראש עם איש מקצוע ולבחור מראש במסלול משכנתא אשר יאפשר לכם לבצע את הסילוק ולהפסיד כמה שפחות כסף במועד הסילוק.

כמובן! אין חובה לשלם את כל הסכום במכה אחת, אלא אפשר לשלם רק חלק. הכוונה במצב של סילוק משכנתא במקרה זה היא לשלם יותר מהסכום החודשי שנקבע מה שיאפשר להקטין את ההחזר שנותר או לקצר את תקופת ההחזר שנקבעה מראש.

באם תשלמו ישר את כול המחיר אתם בעצם מסיימים את ההסכם שלכם עם הבנק, הוא מסיר את השעבוד שיש לו על הנכס שלכם ואתם חופשיים מהמשך תשלום חודשי לבנק.

לצערנו התשובה היא כן, פעולת סילוק משכנתא אינה חפה מעמלות ותצטרכו להוסיף זאת על כל הסכום אשר תשלמו, גם אם מדובר בביצוע סילוק משכנתא חלקי.

התשובה היא לא, ישנם מועדים אשר רק מהם אפשר לבצע את הסילוק, זאת לרוב נקבע לא על פי תאריך אלא על פי אחוז הסכום שכבר שולם או אחוז הסכום שעוד נותר לשלם.

יועץ המשכנתאות שלנו
משכנתא טיל - לוגו

מחפשים ייעוץ משכנתאות?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בטיל.

כתבות נוספות בנושא
שחזור משכנתא

שחזור משכנתא היא פעולה שמאפשרת ללווה להמשיך לשלם על המשכנתא הקיימת שלו במסגרת משכנתא חדשה בתנאים נוחים וכדאיים יותר. ברבים

קרא עוד »
סבסוד משכנתא

כל אדם בישראל המעוניין לרכוש דירה ככל הנראה ייקח משכנתא. הלוואה זו הניתנת על ידי הבנקים מסייעת לרוכשי הדירות להשלים

קרא עוד »
סיוע בהחזר משכנתא

הלוואת המשכנתא היא הלוואה המיועדת לרוב לטווח ארוך של כמה עשרות שנים. במהלך תקופת ההחזר צריכים הלווים להחזיר לגוף המלווה

קרא עוד »
שתפו אותנו