קבוצת משכנתא

תוכן עניינים

שמעתם על קונספט של לקיחת משכנתא כחלק מקבוצה, אנשים נוספים המחפשים לקנות דירה על מנת שלהתחיל את חייהם הצעירים או אף להתגורר במהלך הפנסיה, והגעתם לכאן בשביל לקבל מידע רלוונטי על הנושא. ובכן, בהחלט הגעתם למקום הנכון.

נדבר כאן על מה היא קבוצת משכנתא, איך זה עובד, איך היא משולמת, מה ההבדלים בינה לבין משכנתא רגילה, מחזור משכנתא ונעשה קצת על שאלות נפוצות. אז בואו נתחיל, ראשית, איך זה עובד?

 

קבוצת משכנתא – איך זה עובד?

קבוצת משכנתא היא בעצם קבוצה של אנשים הרוצים לקנות דירות בנכס מסוים או מספר דירות בנכסים שונים שמטרת העיקרית היא להשיג משכנתא בתנאים טובים יותר לאור כוח משא ומתן הגדול יותר שלהם כקבוצת משכנתא. בדרך כלל לשם הבניית כוח משא ומתן מול הבנק, הגורמים המתאגדים יהיו בעלי נתונים פיננסים טובים ושוויוניים ביניהם.

 

איך משלמים משכנתא כחלק מקבוצת רכישה?

המשכנתא שתילקח כקבוצה לא תשמש כתשלום על כלל הנכס. נהוג בקבוצת רגישה להביא הון עצמי אישי של בין 30-50%, משתנה בין קבוצות הרכישה, שרק באמצעות הון בטווח הזה ניתן יהיה בכלל להתחיל את התהליך אליו נועדה קבוצת משכנתא.

שאר הכסף שצריך לשם רכישת הדירה ימומן על ידי משכנתא קבוצתית שתילקח מהבנק על ידי חברי קבוצת המשכנתא זאת לאחר סיכום ציפיות על ידי מנהל או הגורם שהוסמך לייצג את הקבוצה.

 

רוצים לקבל משכנתא בתנאי אליפות?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

קבוצת משכנתא למחזור נכס

קבוצת משכנתא למחזור נכס הוא תהליך זה של לקיחת משכנתא כחלק מקבוצה רק לא למטרת קניית דירות אלא שיפוצן ושיפורן. בהינתן וקבוצה של דיירים ירצו להעביר שיפוץ כוללני בבניין הדירות שלהם הכולל הרחבת לובי, התקנת מעלית, בניית מרפסות, כל מה שהדיירים ירצו לשפר בבניין הדירות שלהם.

 

מה המאפיינים של קבוצת משכנתא והשוני ממשכנתא רגילה?

זמן ההלוואה

משך זמן ההלוואה של משכנתא כחלק מקבוצה רלוונטית למס' שנים בודדות בלבד לעומת משכנתא מסורתית שנלקחת לתקופה ממשוכת של עשרות שנים.

 

החזר המשכנתא

החזר משכנתא קבוצתית מתבצע בהחזר ריביות בלבד לאורך תקופת ההלוואה ובסופה מלא הקרן תוחזר לבנק.

 

גובה הריבית

הריבית במשכנתא קבוצתית גבוה יותר מאשר משכנתא רגילה. אחוז הריבית של משכנתא כחלק מקבוצת רכישה אמור להתחיל מ – 4 אחוזים מעלה (לא רחוק מדי מ4 אחוז).

 

עמלת ליווי

התהליך הבירוקרטי בקבוצת משכנתא שונה ודורש ליווי מקצועי של גורמים מסוימים בבנק מה שדורש תשלום עמלות נוסף.

 

מחזור משכנתא

בעת סיום תוקף משכנתא הקבוצתית ככל הנראה שתצטרכו להמשיך לשלם משכנתא על הדירה לאחר סיום תהליך הבנייה. לאור זאת תוכלו למחזר את המשכנתא או אצל הבנק ממנו לקחתם את המשכנתא כקבוצה או אצל בנק אחר שאתם חושבים שיכול להעניק לכם תנאים מיטיבים.

הטופס הבירוקרטי לתהליך הוא טופס 4 אותו תקבלו בסיום תקופת חייה של קבוצת הרכישה ותצטרכו לשאת ולתת על תנאים טובים יותר שאתם זכאים להם כגורמים בודדים שרוצים לפרוס את המשכנתא למספר שנים ארוך יותר לעומת התנאים המחמירים שקיבלתם כקבוצה שלקחה משכנתא יחדיו.

 

סיכום

החלק המורכב ואולי החשוב ביותר בניית קבוצת רכישה היא גיבוש קבוצה של אנשים שאתה מאמין כי יעמדו לאורך כל התהליך ללא בעיות וקביעת גורם סמכותי ומהימן שירכז את כלל התהליך מול הבנק. גורם זה יכול להיות אחד מחברי הקבוצה ואף גורם מוסמך.

כמו שציינו יש שירות מקצועי שגם מחפש פרטים רלוונטיים המחפשים להיות חלק מקבוצת רכישה ומגבש אותם לכדי קבוצה וגם מייצג אותם מול הבנק. יש לזכור כמובן את המקרה של ענבל אור ולשקול כל צעד בתהליך בכובד ראש.

משכנתא קבוצתית עשויה להיתפס כתהליך מורכב אמנם היא חיונית במקרים בהם פרטים רוצים לחסוך סכום כסף לא מבוטל במעמד רכישת דירה חדשה. ייתכן ולקחתם משכנתא בעבר ותראו כיצד התהליך שונה אך בנוסף לכך בעת מחזור המשכנתא תהליך זה יהיה לכם פשוט יותר מכיוון שכבר התנסיתם בעבר בלקיחת משכנתא.

אנחנו מציעים לכם עוד לקרוא ולחקור את התחום בהינתן ותפעולה זאת תהיה בין ההחלטות המשמעותיות יותר שלקחתם בחייכם וכמובן להתייעץ עם הגורמים מקצועיים הרלוונטיים. אנחנו מקווים שהצלחתם למצוא פה את מידע רלוונטי וסבורים שאם תחליטו לקחת משכנתא כחלק מקבוצת רכישה תבצעו זאת בהצלחה.

התשובה היא כן, בעת מעמד של רכישת דירה, הקמת קבוצת רכישה המגדילה את כוח משא ומתן של הפרטים מול הבנק כפי שציינו לעיל, אמורה לחסוך בממוצע מאה אלף שקלים.

ניתן ומומלץ לאגד אנשים שאתה מכיר וכמובן סמוך עליהם אך בהינתן ואינך מכיר מספיק אנשים הרלוונטיים למקרה, ישנם חברות ועסקים שמטרתם לאגד אנשים בעלי תנאים פיננסים שונים הרוצים לקנות דירות בעל ערך או מאפיינים דומים.

התשובה היא כן, והיא מגולמת בריבית נהוגה להיות גבוהה יותר מתהליך משכנתא רגילה. הבנק לוקח בחשבון כי קיום קבוצת הרכישה תלויה ביציבות של כלל הגורמים למימון ופירעון ההלוואה. ישנו גם המקרה המפורסם של ענבל אור שייצגה קבוצת רכישה ולא החזירה להם את ההון מהם לקחה.

כל התהליך של לקיחת המשכנתא תתבצע מול סניף בנק יחיד עליו התקבלה הסכמה בין כל חברי הקבוצה כי ישמש כגורם המרכז את כלל התהליך. לא ניתן להתקשר מול סניפים אחרים אפילו אם זה אותה רשת בנקים.

יועץ המשכנתאות שלנו
משכנתא טיל - לוגו

מחפשים ייעוץ משכנתאות?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בטיל.

כתבות נוספות בנושא
שתפו אותנו