תמהיל משכנתא

תמהיל משכנתא מתייחס לסוגי המשכנתאות השונים הקיימים בשוק. יש הרבה וריאציות לבחירה. לכל וריאציה יש יתרונות וחסרונות משלה, אותם יש לשקול היטב לפני התחייבות כלשהי. לאנשים שונים יכולות להיות סיבות שונות לשקול תמהיל משכנתא. לדוגמה, אנשים מסוימים עשויים לרצות לקנות בית או לקנות נכס להשקעה אך אין להם מספיק כסף לחסוך עבור מקדמה גדולה מראש, ולכן הם צריכים לקחת משכנתא. אנשים אחרים עשויים לרצות לצאת מהחובות במהירות, ולכן הם בוחרים במשכנתאות עם ריביות נמוכות יותר. ועדיין אנשים אחרים עשויים להעדיף משכנתאות עם תנאים גמישים כי הם מתכננים לעבור בקרוב או יודעים שהעיסוק שלהם לא יציב. כאשר אתם רוצים לקנות בית, אחת ההחלטות החשובות ביותר שאתם צריכים לקבל, היא איזו משכנתא לקחת. אם אינכם בטוחים כיצד להבין איזה תמהיל משכנתא יתאים ביותר לצרכים שלכם, המשיכו לקרוא.

ממה מורכב תמהיל המשכנתא?

תמהיל משכנתא הוא כינוי לסוגים השונים של מוצרי משכנתא שהמלווה מציע ללווים.

תמהיל המשכנתא כולל משכנתאות בריבית קבועה ומשתנה וכן כאלה עם וללא קנסות פירעון מראש.

חלק מהמלווים מציעים גם אפשרויות תשלום שונות או מאפשרים ללווים לבצע תשלומים על פני תקופות שונות.

בעתיד הנראה לעין, תמהיל המשכנתאות יתרחב ככל הנראה עוד יותר עם הוספת מוצרים חדשים כמו משכנתאות בריבית בלבד ומשכנתא הפוכה.

מהם הגורמים המשפיעים על תמהיל המשכנתא:

על מנת לקבל תמהיל משכנתא טוב, צריך לדעת מהם הגורמים הללו וכיצד הם משפיעים על תמהיל המשכנתא. ככל שתדעו יותר לגבי גורמים אלו, לפני שתקבלו החלטה, כך ההחלטה תהיה טובה יותר בכל הנוגע לבחירת תמהיל משכנתא. אלו הגורמים המשפיעים:

  1. גובה ההחזר החודשי שאפשר לעמוד בו.
  2. שילוב מסלולי המשכנתא השונים המותאמים לצרכים שלנו.
  3. מה גובה הריביות שנקבל בכל מסלול.
  4. בחינת הסיכון שקיים בתמהיל ובדיקת יכולת העמידה בהחזרים.
  5. מה קצב סילוק המשכנתא הרצוי.

תמהיל משכנתא – סיכום והמלצות

תמהיל משכנתא הוא החלק הכי חשוב במשכנתא, הוא זה שיקבע האם ההלוואה שלכם תהיה טובה או פחות. ככל שתמהיל המשכנתא יהיה יותר מותאם עבורכם ועבור הצרכים האישיים שלכם. לכן חשוב וכדאי מאד להיעזר ביועץ משכנתאות שאתם סומכים עליו, שיעזור לכם לבחור את תמהיל המשכנתא המתאים ביותר עבורכם.

לקביעת פגישה לקבלת הצעה לתמהיל משכנתא מותאם אישית, חייגו למספר המופיע בראש העמוד.

תמהיל משכנתא
תמהיל משכנתא

איזה תמהיל משכנתא מומלץ?

הרבה אנשים חושבים שהדבר הכי חשוב במשכנתא הוא הריבית, אולם זוהי שגיאה רווחת. הדבר הכי חשוב כאשר לוקחים משכנתא, הוא תמהיל המשכנתא. זאת מכיוון שהוא

קרא עוד »