10 דברים שחשוב לדעת על ביטוח משכנתא

תוכן עניינים
10 דברים שחשוב לדעת על ביטוח משכנתא
10 דברים שחשוב לדעת על ביטוח משכנתא

החלטתם להגשים חלום של כל ישראלי או זוג צעירים ולרכוש לעצמכם דירה. רובנו נצטרך כחלק תהליך קניית הדירה לקחת משכנתא ולכן הגעתם לכאן. ככל הנראה הבנתם שהסיפור מעט יותר מורכב ממש שחשבתם ובאנו לעשות קצת סדר בנושא חשוב ובלתי נפרד מתהליך המשכנתא: ביטוח משכנתא.

כתבנו לכם כאן עשרה דברים שחשוב לדעת, מה זה בכלל ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח דירה, עלויות הביטוח, היכן ניתן לרכוש ועוד.

אז ריכזנו עבורכם עשרה דברים שאנחנו סבורים שחשוב וכדאי לדעת בנוגע לכל מה קשור בביטוח משכנתא:

 

לא רק משכנתא – גם ביטוח למשכנתא?

חלק אינטגרלי מתהליך לקיחת המשכנתא הוא ביטוח המשכנתא שאתם בטח תוהים, מה זה או למה צריך ביטוח למשכנתא עצמה?

אז כן, חשוב שתכירו כי זה חלק מהפועלות שתצטרכו לעשות כחלק מהתהליך. משכנתא בעיקרון כוללת שני ביטוחים, ביטוח חיים, וביטוח המבנה שנרכש, מיד נפרט יותר על הביטוחים:

 

ביטוח חיים

במידה והגורם הלווה נפטר בטרם עת תום המשכנתא, הבנק ירצה לבטח את עצמו ולוודא כי יקבל את המשך תשלומי המשכנתא. לכן ובמקרה חס וחלילה הלווה נפטר, הביטוח יטפל בשאר עלויות המשכנתא מבלי שמשפחתו של הלווה למשל תצטרך להתעסק בנושא, לכן ביטוח כזה מסייע לא רק לבנק, אלא לגורם הלווה.

רוצים לקבל משכנתא בפריסה מעולה?

חייגו עכשיו: 077-996-5636

 

ביטוח חיים הוא חלק בלתי נפרד מביטוח המשכנתא

ביטוח מבנה

ביטוח דירה מאוד דומה באופיו ביטוח חיים רק שהגורם המדובר במקרה זה הוא הדירה עצמה. גם כאן כמובן שהבנק רוצה להבטיח את המשך הכנסותיו של המשכנתא במקרה וקורה משהו לדירה בסגנון נזק פנימי שנבע מאופן הבנייה או אסון טבע שפגע בבניין בצורה אנושה.

במקרה ולא תוכלו להמשיך את התשלומים על המשכנתא עקב חוסר היכולת להשתמש בדירה להשכרה או שפשוט המשכנתא לא שווה כלום מכיוון שאין לכם דירה, הביטוח יכסה את המשך הוצאות המשכנתא.

ביטוח חיים וביטוח מבנה אלו שני הגורמים הבסיסיים המרכיבים ביטוח משכנתא.

 

ניתן לבחור עצמאית היכן לרכוש ביטוח משכנתא

רוב תהליך לקיחת המשכנתא עובר דרך הבנק שאף על פי שחלק מהבירוקרטיה איננה עוברת דרכו, הוא עשוי להציע לספק את השירותים בעצמו. גם הבנק ממנו אתה לווה את המשכנתא יכול להציע לך ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים וביטוח לדירה, אך במידה ואתה מוצא תנאים טובים יותר אצל חברות ביטוח, תוכל לבחור בין החלופות.

 

ביטוח משכנתא אינו תחליף

ביטוח משכנתא אינו מהווה חלופה לביטוח חיים פרטי או ביטוח דירה. חשוב להבין זאת.

 

במה תלויה עלות ביטוח המשכנתא?

העלות של הביטוח מורכבת משני גורמים:

  1. המוסד הפיננסי שהציע לך את הביטוח ומצבך הבריאותי (ושל המבנה).
  2. במידה ומצבך הבריאותי תקין, אין מחלות רקע משפחתיות למשל, אינך עשן או נוטה לתחביבים שעשויים להיות מסוכנים, ככל הנראה שמחיר הביטוח שתיק יהיה סביר.

 

ככל שמחיר הדירה גבוה יותר, כך מחיר הביטוח בהתאם יהיה גבוה יותר.

 

האם ביטוח משכנתא הוא הכרחי?

גם אם אתם חושבים שאתם לא צריכים ביטוח וכי הוא איננו משתלם לכם ואתם מוכנים לשאת את הסיכון, ביטוח משכנתא הוא תנאי חובה שכל בנק ידרוש בעת מעמד לקיחת המשכנתא.

 

ביטוח המשכנתא איננו רק בשביל הבנק, הוא גם בשבילכם

אז כן, אולי אתם לא מעוניינים לבטח את תשלומי המשכנתא שלכם מסיבה כלשהי, אמנם זה בהחלט משהו שיבוא לטובתכם במקרה והנורא מכל יקרה ואין להקל ראש באפשרות שכזאת. אמנם זאת דרישה חובה של הבנק אבל היא בהחלט באה כאן גם לטובתכם האישית.

 

עלויות ביטוח המשכנתא משתנות עקב תחרות בשוק

ישנה תחרות דינמית ומגוונת במשק על התחום הזה ולא חסרים בנקים ומוסדי ביטוח שיחפשו אתכם שלקוחות חדשים ופוטנציאלים. מציאות זו באה לטובתכם מכיוון שגם יש לכם אפשרות למרחב גדול יותר של אפשרויות מבחינת שירותי ביטוח וגם המחירים משתנים.

כל מוסד פיננסי עשוי להעריך את מידת הסיכון שהוא לוקח על עצמו בטח אתכם באופן המשתנה ממוסד ומוסד ולכן עקב האפשרויות והתחרות במשק, מנעד המחירים גדול יותר. מציאות זו באה לטובתכם כך שיש לכם את האפשרות לקחת ביטוח משכנתא במחיר הטוב ביותר

 

היכן ניתן לרכוש ביטוח משכנתא?

הכנו לכם רשימה קצרה של מוסדות פיננסים בהם ניתן לרכוש ביטוח משכנתא:

  1. ביטוח ישיר.
  2. AIG.
  3. פיניקס SMART.
  4. הראל -ביטוח פיננסיים.
  5. כלל ביטוח.
  6. קבוצת מגדל.
  7. מנורה מבטחים.
  8. איילון.

 

ישנם גופים פיננסים נוספים, וחלק מהבנקים עשויים גם להציע לכם שירות כזה. כמו שאתם מבינים ורואים ישנם אופציות רבות ותחרות בריאה במשק על הרצון לבטח את משכנתא שלכם.

 

סיכום

תהליך המשכנתא הוא תהליך שעשוי להיות מפרך ואף מפחיד לגורמים רבים בעיקר עקב השלבים הרבים שהוא כולל וכמובן העובדה כי לקיחת משכנתא היא אחת הפעולות וההחלטות של כן אזרח או זוג צעיר שרוצה לרכוש דירה ייקח בחייו.

עובדה כי רק על שלב מסוים בתהליך לקיחת המשכנתא, ביטוח המשכנתא, ניתן לכתוב מאמר שלם בנושא וכמובן שזה רק תקציר, יש עוד המון ללמוד ולהכיר בנושא, אמנם המידע הזה אמור להספיק לכם בתור אנשים נורמטיביים שבסך הכל רוצים לקחת משכנתא.

אז כן, לקיחת משכנתא היא סיפור, אבל בפועל זה מאוד אפשרי וכמעט רוב אזרחי המדינה עוברים את זה. יש עוד לקרוא בנושא, להתייעץ עם הגורמים מקצועיים רלוונטיים, וחשוב מאוד שתשמעו הצעות מכמה שיותר גורמים על מנת שתוכל לקבל את הצעת הביטוח הזולה והאיכותית ביותר.

מקווים שהצלחתם למצוא ערך בכתוב כאן ומאחלים לכם המון בהצלחה!

יועץ המשכנתאות שלנו
משכנתא טיל - לוגו

מחפשים ייעוץ משכנתאות?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בטיל.

כתבות נוספות בנושא
שתפו אותנו